Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Bus bez kola byl z Brna

Rakouští policisté tento týden zastavili ve Vídni autobus brněnské cestovní kanceláře. Jeho technický stav je zhrozil. Autobus jel bez kola a při technické prohlídce našli další desítku závažných nedostatků.

Čtyři roky se staral o dceru, teď ji smí vídat hodinu týdně

Absurdní situaci řeší pan Jaroslav z Brna. Čtyři roky podle svých slov víceméně sám vychovával dceru, na podzim ji ale soud svěřil matce. Podle otce na základě nepravdivých informací od sociálního odboru v Brně Vinohradech.

Rodiče týraného Dominika neuspěli s odvoláním

Dohromady na dvanáct a půl roku do vězení půjdou rodiče devítiletého Dominika z Brna, kterého bili, týrali hladem a nutili běhat s připínáčky v botách. Tresty jim dnes potvrdil krajský soud v Brně, který zamítl jejich odvolání.

Svědectví umírajícího pomohlo odhalit útočníka

Svědectví umírajícího muže přispělo k odhalení útočníka, který ho v únoru smrtelně zranil ve slovácké vesnici Hradčovice. Policie teď zadržela pravděpodobného pachatele.

Eroze ničí půdu na jižní Moravě

Zemědělská půda na jižní Moravě je nejvíc z celé ČR ohrožena vodními a větrnými erozemi

Kontrola jezu

Nebezpečný jez u Olomouce, kde počátkem června utonul třináctiletý žák a jeho učitelka, funguje podle zákona.

V Brně vystoupil legendární jazzman Jaromír Hnilička

Před brněnským publikem vystoupil nestor brněnského jazzu, legendární trumpetista a dlouholetý člen slavného orchestru Gustava Broma – devětasedmdesátiletý Jaromír Hnilička se svým kvartetem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST