Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Protikorupční policie ukončila vyšetřování bývalé místostarostky

Videonahrávka, jak Zdeňka Tůmová přebírá v autě 100 000 korun od podnikatele, který měl od radnice stavební zakázky, nestačila podle státního zástupce na obžalobu.

Podemletá silnice dál trápí Rusavu

Komplikace mají v Rusavě, která je spojena s okolním světem jen provizorní silnicí. Projekt na opravu už začal zpracovávat Zlínský kraj. Je ale otázkou, zdali se vše stihne do letošní zimy.

Přírodní koupaliště na začátku léta

Léto začalo a přírodní koupaliště v JIhomoravském a Zlínském kraji jsou ve výtečné formě. Po sinicích ani stopa.

Domy z krabic od nápojů

Z prázdných krabic od nápojů se pomalu stává atraktivní stavební materiál. Výhodou je cena, rychlost stavby i úspory při topení. Netradiční domky se začínají objevovat třeba ve Zlínském kraji.

Města na Blanensku přicházejí o miliony z hazardu

Majitelé videoterminálů mají od října loňského roku zaplatit za každý stroj čtvrtletně 5 tisíc korun. Ukládá jim to vyhláška. Podle informací Blanenského deníku tak ale nedělají.

Ve Chvalovicích jednali o větrné elektrárně

Ve Chvalovicích na Znojemsku se dnes diskutovalo o výstavbě větrné elektrárny, kterou schválilo zastupitelstvo už v roce 2008. Proti jsou ale obyvatelé Znojma a okolí, kterým se takový zásah do krajiny nelíbí.

Nejvzácnější šperky z dob Velké Moravy

V Mikulčicích na Hodonínsku byly na jediný den k vidění nejzachovalejší šperky z dob Velké Moravy. Všechny nalezli archeologové na tamním slovanském hradišti s názvem Valy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2011
 P ST