Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Výjimečně otevřené finanční úřady

Na odevzdání daňových přiznání zbývá už jen jeden pracovní den. Některé finanční úřady proto vyšly lidem vstříc a otevřely i dnes dopoledne.

Sparta se na Letné utká s Plzní

Na pořádek a bezpečnost budou dohlížet stovky policistů. Západočeský klub kvůli utkání organizuje jeden z největších výjezdů fanoušků ve své historii.

Nejistá budoucnost chráněných dílen

Zaměstnavatelé na ně totiž po novele zákona o zaměstnávání postižených dostávají od státu výrazně míň peněz a jejich provoz už nejsou schopni dotovat.

Velikonoční zvyk - vodění Jidáše

Od konce 19. století patří k Bílé sobotě a jako velikonoční zvyk se dochovalo jen v několika málo vesnicích. Pro svou jedinečnost a hlavně tradici se obyčej dostal na prestižní seznam UNESCO.

Velikonoce na Dlaskově statku

Skanzen si připomněl stará řemesla i tradiční zvyky.

Velikonoční tradice ve Stonavě

Dnes ráno místní farář posvětil obyvatelům velikonoční pokrmy, které budou dnes večer a zítra jíst.

Rekordní pomlázka

Místní nadšenci dokázali uplést pomlázku z osmi prutů v délce 699 cm. Přípravy na překonání rekordu trvaly několik týdnů a ještě dnes ráno nebylo jasné, jestli se staré maximum podaří pokořit.

Zákon určí řád pro Šumavu

Do poslanecké sněmovny teď míří hned dva návrhy. Ve druhém čtení se tak bude rozhodovat mezi verzí Plzeňského kraje a verzí ministra životního prostředí Tomáše Chalupy.

Kraj staví rozhlednu na soukromém pozemku

Navíc má být dražší, než projekt předpokládal. Ukázala to kontrola investic, kterou nařídil hejtman Josef Řihák.

Děčín chce obnovit provoz na Kozí dráze

Pravidelná doprava tam byla zrušena před pěti lety. Děčín ale chce vytvořit sdružení, které by trať převodem získalo od státu - a samo ji pak spravovalo.

Staré pomůcky na odborných školách

Ministerstvo školství teď nabízí šanci, jak je zmodernizovat. Z evropských fondů přispěje téměř dvěma miliardami korun. Chce tak zároveň zvýšit zájem o technické vzdělání.

Obnova zahrady mikulovského zámku

Místo neuspořádaného anglického stylu - bohatost a zdobnost baroka. Zámecká zahrada v Mikulově získá zpátky svou původní podobu.

Rekonstrukce Národního domu v Karlových Varech

Kdysi vyhlášený hotel Národní dům v Karlových Varech má po dvaceti letech novou střechu. Rekonstrukce značně zchátralé památky začíná i uvnitř objektu.

Zaměstnanci brněnských tepláren kontrolují stroje po zimě

Brněnské teplárny ukončují ke konci března topnou sezonu. I když je stále chladno, netopí se tak jako třeba v lednu. Proto začaly s kontrolou a údržbou strojů. V provozovně Červený mlýn teď technici kontrolují spalovací turbínu.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST