Vzpomínky na listopad 89, Z diskotéky volnočasový klub, Nehoda autobusu u Břeclavi

Obsah dílu

Připomínka 17. listopadu

Obdobím velkého očekávání a naděje byly listopadové události roku 1989. Shodli se na tom dnes členové tehdejšího studentského stávkového výboru, kteří se poprvé po třiceti letech opět společně sešli ve Zlíně.

Pieta u Kounicových kolejí

K událostem 80 let starým teď podrobněji - scénické čtení ze vzpomínek vězňů a připomínka jmen zesnulých. Tak dnes lidé v areálu Kounicových kolejí v Brně vzpomínali na oběti nacistické okupace.

Přestavby diskoték

Z diskotéky volnočasový klub pro děti a mládež. Takovou proměnou teď prochází bývalý klub Fabrika v Letovicích. Chátrající budovu koupila díky sbírce nezisková organizace Elim.

Nehoda u Břeclavi

Šest lidí se dnes zranilo při srážce autobusu, osobního auta a dodávky s přívěsem. Nehoda se stala v půl 6 ráno na silnici číslo 55 u Břeclavi. Příčiny jsou stále v šetření, prvotní závěry poukazují na namrzlou vozovku.

Budoucnost Farmaceutické fakulty

Farmaceutická fakulta by v budoucnu mohla patřit pod Masarykovu univerzitu. Teď je součástí Veterinární a farmaceutické univerzity, jako jedna ze tří fakult. Živě s Barborou Měchurovou.

Připomínka 17. listopadu

My se teď vracíme k tématu oslav 30tého výročí sametové revoluce. Míříme živě do Zlína, kde dění sleduje redaktor Luboš Dostál.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD