Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Svatomartinské víno

Vinaři i obchody můžou ode dneška prodávat vína, která pro letošek získala známku Svatomartinské. Je to poprvé za 15 let, kdy je prodej povolený dřív než na svátek svatého Martina.

Obliba Svatomartinského vína

Živě s Jaroslavem Machovcem předsedou Vinařského fondu.

Auta v pěší zóně

Pěší zónou v historickém centru Brna denně projedou stovky aut. Povolení k vjezdu radnice vydala asi sedmi tisícům z nich, a to vyjma dopravního podniku nebo veřejných služeb, které do města zajíždět musejí.

Nedostatek vakcín proti chřipce

Na očkování proti chřipce si lidé musí počkat. Přestože je na něj podle praktických lékařů právě teď nejvhodnější doba, vakcína ve většině ordinací i v lékárnách došla.

Czech Space Week

Začíná Czech Space Week - festival vesmírné vědy a průmyslu. Nabídne různé akce po celém Česku - třeba workshopy, konference nebo dny otevřených dveří průmyslových či akademických pracovišť. Živě s Veronikou Gecovou.

Raketový komponent z Brna

Dalo by se mu přezdívat vesmírný mravenec. Váží 260 kilo, unese tunu a půl. Zařízení brněnské firmy S.A.B Aerospace superlativy přitahuje.

Sportovní akce v Brně

Přes 50 tisíc lidí navštíví podle odhadů organizátorů třídenní festival Life! Ten dnes začal na brněnském výstavišti. V deseti pavilonech se lidé seznámí s desítkami možností aktivního trávení volného času.

100 let brněnské konzervatoře

Sto let od svého založení slaví brněnská konzervatoř. U jejího zrodu stál v roce 1919 skladatel Leoš Janáček. Studenti se dnes večer sejdou spolu s absolventy školy na slavnostním koncertě v Janáčkově divadle. Začal v 18 hodin.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD