Příprava změn v brněnském územním plánu. Nové výcvikové středisko ZZS Zlínského kraje. Zranění vojáci ve Vyškově. Úspěchy v oblasti cirkulární ekonomiky

Obsah dílu

Připomínky k územnímu plánu

Obyvatelé Brna mohli poprvé veřejně připomínkovat 150 změn územního plánu. Ty navrhla Kancelář architekta města. Umožnit mají jak větší proměny nevyužívaných průmyslových areálů na obytné čtvrti, tak i ty menší, kdy bude například na zahradách možné posta

Územní plán Brna

Živý rozhovor s Filipem Chvátalem, radním Brna pro územní plánování a rozvoj města.

Výbuch zranil vojáky

Vojenská policie vyšetřuje výbuch ve Vojenském újezdu Březina u Vyškova. Včera po poledni se tam při cvičení zranili tři vojáci. Jedná se už o druhou podobnou nehodu v areálu tamní akademie a kasáren za poslední dva roky.

Neprůjezdná železnice

Pět hodin byla dnes neprůjezdná vytížená železniční trať mezi Brnem a Břeclaví. V Hrušovanech u Brna ráno vlak strhnul vedení. Zpoždění nabralo pět desítek spojů. Ty do Rakouska a na Slovensko meškaly až tři hodiny.

Střelba v Brně

Teď aktuální zpráva - při střelbě v bytě na Palackého třídě v Brně odpoledne zemřel člověk, druhý je středně těžce zraněný. Zbraň policie zajistila. Na místě je kolegyně Veronika Gecová.

Výcvikové středisko záchranářů

Nové Vzdělávací a výcvikové středisko za téměř 50 milionů korun má Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Dnes ho otevřela ve svém sídle ve Zlíně. Sloužit bude nejen samotným záchranářům.

Jednání představitelů katolické církve

Špičky katolické církve jednají na svatém Hostýně na Kroměřížsku - v nejnavštěvovanějším tuzemském poutním místě. Všichni čeští a moravští biskupové budou například schvalovat kodex tuzemské charitní služby.

Začal veletrh Gaudeamus

380 škol ze 13 zemí světa se snaží zaujmout studenty na veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudemus. Ten začal dnes na brněnském výstavišti. Prezentuje se tam i 17 firem z jižní Moravy. Organizátoři veletrhu letos očekávají rekordní návštěvnost.

Láska v podání BuranTeatru

LO.VE! - takový je název inscenace, kterou ve spolupráci s platformou Motion Hub v pátek poprvé uvede brněnské divadlo BuranTeatr. Projekt propojuje složky pohybového divadla s autorskou videoprojekcí a hudbou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD