Následky bouřek, Úspěch lékařů ve FN Brno, Rekonstrukce Louckého kláštera

Obsah dílu

Zlínsko po bouřce

Jih a východ Moravy se vzpamatovává z následků včerejší mimořádně silné bouřky provázené přívalovým deštěm.

Předpověď počasí

O aktuální meteorologické situaci s Alenou Zárybnickou.

Internátní mateřská škola

V Jihlavě otevřeli internátní mateřskou školu s nepřetržitým provozem, děti v ní budou moct i přespávat. Jde o jedinou takovou školku v Kraji Vysočina a jednu ze čtyř v celé republice.

Opravy Louckého kláštera

Nejstarší a nejmenší část Louckého kláštera ve Znojmě prochází rekonstrukcí. V budově známé jako stará škola vznikne kulturní středisko s infocentrem pro turisty.

Úspěch lékařů ve FN Brno

Výjimečný úspěch si můžou připsat lékaři z Fakultní nemocnice Brno. Přivedli na svět dítě, jehož matka byla po mozkové smrti. Novorozeně už je v pořádku v péči otce. Živě s Dominikou Řebíkovou.

Vosičky proti mouchám u krav

Až o 700 mili-litrů mléka méně nadojí za den kráva, kterou obtěžují hejna much. Většina farem a statků čelí tomuto problému chemickými postřiky, podle vědců z Mendelovy univerzity v Brně je ale podobně účinné nasadit parazitické vosičky.

Ulička Kurta Gödela

Pocta pro světoznámého matematika, logika, přítele Alberta Einsteina a rodáka z Brna Kurta Gödela - jeho jméno nese od dnešního dne ulice v centru města. Nachází se u jeho rodného domku v Pekařské ulici.

Přeshraniční cyklostezka

Cyklotrasa na Velkou Javořinu, nejvyšší vrchol Bílých Karpat, budí rozpaky. Státní lesy Česka a Slovenska vyjde na 38 milionů korun, přibližně polovinu zaplatí Evropská unie.

Pohřeb Františka Derflera

Osobnosti divadla i přátelé se dnes rozloučili s bývalým principálem Divadla U stolu Františkem Derflerem. Zemřel po těžké nemoci v 77-ti letech. Kolegové na něj vzpomínali jako na mimořádného umělce i čestného člověka.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD