Tragický den na silnicích, Prodej Velkého Špalíčku v Brně, Včelí mor na Blanensku

Obsah dílu

Tragédie na silnicích

Čtyři mrtví a jeden vážně zraněný - to je bilance dnešní nehody u Sudoměřic na Hodonínsku. Nad ránem se tam čelně srazilo osobní auto s kamionem. Silnice mezi Hodonínem a Strážnicí byla dopoledne v obou směrech uzavřená.

Policie a nehody

Živě s Milošem Skácelem zástupcem vedoucího jihomoravské dopravní policie.

Prodej Velkého Špalíčku

Obchodní dům Velký Špalíček v centru Brna je na prodej. České televizi to potvrdily zdroje seznámené s nabídkou nemovitosti. Podle informací pro případné kupce se komplex prodává jako celek.

Po světě za co nejmíň

Právě v těchto dnech skončil 1. ročník dobrodružného závodu X-Challenge. Dvoučlenné týmy se při něm snaží projet co nejvíc zemí s rozpočtem maximálně 2 a půl tisíce korun na osobu. K tomu plní výzvy, které jim zadávají organizátoři.

Včelí mor na Blanensku

Mor včelího plodu se víc než po osmi letech objevil na Blanensku. Krajští hygienici vytyčili ochranné pásmo, kde majitelé nesmí včelstva přemisťovat. Včelí mor zaznamenali i v okolí Tvarožné na Brněnsku.

Nedostatek řidičů

S nedostatkem řidičů se potýkají dopravní podniky napříč republikou. Platí to i pro jižní a východní Moravu. Zaměstnavatelé se snaží nalákat nováčky na benefity. Řízení autobusů už přestalo být výhradně mužskou prací.

Vláda o platech řidičů

Dopravci na jihu Moravy dostanou peníze na pokrytí ztrát, které vznikly kvůli vládou nařízenému navyšování platů řidičům. Ministerstvo dopravy na to uvolní sto milionů korun. Živě s Barborou Měchurovou.

Mírnější podmínky pro řidiče trolejbusů

Šedesát řidičů chybí v brněnském dopravním podniku. Nejhůř se hledají ti trolejbusoví kvůli složitému výběrovému řízení. Pomoct má novela drážního zákona, která platí od července.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD