Údržba lázní a léčivých pramenů. Problémy s přemnoženými hraboši. Obec Kateřinice buduje další vrty. Začíná Mezinárodní hudební festival Špilberki

Obsah dílu

Oprava haly Vincentka

Luhačovice mají zpět svou dominantu. Opravenou Halu Vincentka, ve které vyvěrá stejnojmenný léčivý pramen. Ročně se ho tady napije bezmála milion návštěvníků Luhačovic. Další dva až tři měsíce ještě potrvá rekonstrukce kolonády.

Znečištěný pramen

V Luhačovicích panuje spokojenost, to neplatí o Šitbořicích na Břeclavsku. Lidé tam nemohou pít z léčivého pramene Štengar. Ten podle posledních hydrogeologických rozborů zamořili bakterie. Příčiny vedení obce zatím nezná.

Údržba léčivých pramenů

Se zástupcem Ministerstva zdravotnictví, konkrétně s vedoucím Českého inspektorátu lázní a zřídel Zdeňkem Třískalou jsme teď ve spojení.

Festival mladých filmařů

Mladí filmaři, herci i scénáristi se tento týden sešli v Bystřici nad Pernštejnem na festivalu Start film. Pod vedením odborníků i zkušených profesionálů se tam seznamují s tím, jak vlastně filmy vznikají.

Nové kostely

Nový kostel uprostřed sídliště. Má vyrůst v brněnské Líšni. Biskupství dnes ukázalo návrhy architektů včetně vítězné varianty. Líšeňské sídliště má 25 tisíc obyvatel. Duchovní centrum tam dnes chybí.

Nedostatek vody v Kateřinicích

Šest nových vrtů začali hloubit v Kateřinicích na Vsetínsku. Obec tak reaguje na nedostatek vody. První tři vrty si pořídili už v roce 2012, další přibyl loni, ani to ale nestačí. Obec získala na projekt i státní dotace.

Sdílená opravna kol

Dílna v centru Brna, kde si kdokoli může zdarma opravit kolo. Dostane nářadí, rady i občerstvení. Ostatní už ale musí zvládnout sám. U hlavního nádraží v Brně funguje koncept takzvané cyklokuchyně už přes dva roky a před dvěma měsíci se otevřela další díl

Koncerty na nádvoří Špilberku

Už podvacáté obsadí nádvoří brněnského hradu klasická hudba. Mezinárodní hudební festival Špilberk letos přinese šest různorodých koncertů. Vše pod širým nebem - a poprvé dnes večer.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD