Odstraňování nelegálních billboardů. Policisté našli v Břeclavi dva mrtvé. Nehody zemědělských a stavebních strojů s dráty elektrického vedení. Meteorologové varují před bouřkami

Obsah dílu

Nelegální billboardy

Z Brna a jeho okolí postupně mizí billboardy, které od I. září roku 2017 zakazuje zákon. Část majitelů reklamní poutače v okruhu 50 metrů od silnic 1. tříd a 250 metrů od dálnic neodstranila a musí to za ně dělat úřady.

Nehody kvůli billboardům

Nebezpečné billboardy nejsou výjimkou ani u cest druhých a třetích tříd. Do jednoho takového mezi Fryštákem - Žabárnou a Horním lapačem ve Zlínském kraji minulý týden narazil řidič osobního auta. Kolegyně Gabriela Netopilová pátrala po jeho majitelích i p

Tragédie v Břeclavi

Jihomoravští kriminalisté prověřují nález dvou mrtvých - muže a ženy - v domě v Šilingrově ulici v Břeclavi. Podle policistů okolnosti nasvědčují tomu, že mohlo jít o vraždu.

Oprava ulice v centru Znojma

Stará cesta přes Hradní ulici v areálu znojemského pivovaru se mění. Přístupová ulice například k rotundě sv. Kateřiny je součástí historického centra města. Prochází teď nákladnou rekonstrukcí. Město za ni zaplatí necelých 13 milionů korun.

Zamořené domy

Desítky domácností v Moravanech zamořili Chvostoskoci. Tento druh hmyzu běžně žije v půdě a podle odborníků je neškodný. V Moravanech ale nezůstal jen na poli a místním se dostal do zahrad i dovnitř rodinných domů.

Znečištěná voda

Znečištění vodovodní sítě v Poličce a okolních obcích zřejmě způsobily fekální bakterie. Zdravotní problémy mají obyvatelé už několik dnů. Na špatnou kvalitu vody město upozornil nárůst počtu lidí, kteří v červenci skončili u lékaře se střevními potížemi.

Stržené dráty elektrického vedení

Kombajny ale i stavební stroje čím dál častějí strhávají dráty elektrického vedení. Energetické společnosti evidují každý rok desítky případů, kdy o ně řidiči zavadí třeba zvednutým ramenem. Nejčastěji k takovým nehodám dochází při stavbách silnic a dálni

Výstraha před bouřkami

Meteorologové i dnes vydali výstrahu před velmi silnými bouřkami. Varování platí pro celý Jihomoravský a Zlínský kraj a taky východní část Vysočiny od dnešního večera až do druhé poloviny noci na zítra.

Letní škola barokní hudby

Studovat a učit se hrát hudbu starou tři i čtyři století. O to se v těchto dnech snaží účastníci Letní školy barokní hudby v Holešově. Přes 80 kurzistů přijelo z různých zemí a pracují pod dohledem předních českých i zahraničních lektorů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD