Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Znojmo láká vodáky

Nová tábořiště, plochy pro parkování, toalety nebo dětská hřiště. Tím vším se snaží Vodácké centrum Znojmo nalákat turisty na řeku Dyji. Loni ji během sezóny sjelo 3 a půl tisíce lidí. Letos by jich díky dostatku vody mohlo být ještě víc. V některých úsec

Situace na řekách ve Zlínském kraji

Na východě Moravy řeky sjíždění moc nepřejí - jaké možnosti mají vodáci ve Zlínském kraji, zjišťovala Gabriela Netopilová.

Vodní kanál v Brně

V Brně má vzniknout půl kilometru dlouhý vodácký kanál. Město ho plánuje v následujících letech postavit na řece Svratce, nedaleko pavilonu Anthropos. Předpokládané náklady jsou 350 milionů korun. Vedení Brna bude usilovat o státní dotace.

Nový klášterní pivovar

Jediný klášterní pivovar na Moravě dnes uvařil první pivo. Do hospodářského areálu řádu cisterciaček v Předklášteří u Tišnova se vrací výroba po 77-ti letech. Na jižní Moravě aktuálně působí víc než 50 mini-pivovarů.

FoodBox pro potřebné v Hustopečích

Rýži, těstoviny nebo konzervované potraviny pro potřebné můžou lidé nově vkládat do takzvaného food - boxu v Hustopečích na Břeclavsku. Po Brně jde teprve o druhý potravinový kontejner na jižní Moravě.

Odlévání mostu v Olomouci

V centru Olomouce dnes probíhá klíčová fáze výstavby nového mostu v Komenského ulici. Ten původní museli stavbaři zbourat kvůli vybudování protipovodňové ochrany města. Novou konstrukci přes řeku Moravu je nutné odlít jako jeden celek. Betonování proto bu

Dukovany znovu spouštějí druhý blok

Závada paro-generátoru je odstraněná, jaderná elektrárna Dukovany znovu uvádí do provozu druhý výrobní blok. Jeho odstávka skončí ale pravděpodobně až příští týden. Podrobnosti zná Blanka Poulová.

Vynášení pánví ve sklárně

Mimořádný výkon dnes předvedli skláři ze Strání-Květné na Zlínsku. Ručně vylovili z rozžhavených pecí na tavení skla 8 pánví - byl to test jejich odolnosti a týmové souhry.

Začaly Horňácké slavnosti

Přehlídka autentického folklóru provázená jarmarkem tradičních řemesel. Ve Velké nad Veličkou začaly Horňácké slavnosti. Během čtyř letních dnů se na nich představí desítky souborů. Na co konkrétně se můžou návštěvníci slavností těšit, to ví redaktorka Ba

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD