Úroveň odpočívadel u dálnic, Šetrné zemědělství v Drnovicích, Opravy hlavního nádraží

Obsah dílu

Odpočívadlo pro kamiony

Soukromé parkoviště pro kamiony u Ostrovačic na Brněnsku vyhledává stále víc řidičů. Kromě parkování v areálu využívají taky čerpací stanici, mycí linku nebo restauraci. Kapacita 220 míst už ale nestačí, majitelé proto chtějí parkoviště rozšířit.

Zkušenosti z odpočívadel

Živě s Vojtěchem Mášou ze sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia.

Moderní odpočívadlo

Ředitelství silnic a dálnic chce stavět taky odpočívadla moderního typu - po vzoru rakouských stanic Asfinag. První roste u Kurovic na Zlínsku.

Nový systém proti povodni

22 let od ničivých povodní instalují technici v ulicích Olomouce unikátní varovný a výstražný systém. Obyvatele by měl upozornit na blížící se nebezpečí, umožní ale i samostatná hlášení v jednotlivých městských částech.

Šetrné zemědělství v Drnovicích

Lány poblíž Drnovic na Vyškovsku oddělují od loňska nové zelené pásy. Radnice je tam nechala vytvořit, aby pomohly bránit erozi půdy. Podél nových cest nově roste 220 stromů a 1200 keřů. Většinu nákladů pokryla dotace.

Opravy hlavního nádraží

Dělníci možná nestihnou včas opravit budovu hlavního nádraží v Brně. Firma, která ji má v pronájmu, chtěla mít hotovo do konce vlakové výluky - ta má skončit v prosinci. Stavební práce teď ale zpožďuje překvapivé odkrytí původního kamene pod mramorovými d

Podzemí Louckého kláštera

Znojmo si nechalo zmapovat podzemí pod Louckým klášterem. Radnice má teď k dispozici počítačový model sklepení a chodeb a může se rozhodnout, jak prostory využije. Klášter je národní kulturní památkou a je využitý jen z menší části.

Kvalita vody

A teď už ke koupání v regionu - voda ve dvou přírodních koupalištích na jižní Moravě má mírně zhoršené vlastnosti. Vyplývá to z měření hygieniků. Konkrétně jde o koupaliště Palava na Blanensku a Výrovice na Znojemsku. Podrobnosti z Blanenska přidá kolega

Sběr borůvek

Sběr kanadských borůvek teď vrcholí na farmě u Hovoran na Hodonínsku. Plody budou k dostání na jednotlivých farmách i ve větších obchodních řetězcích. Cena za 125 gramů se pohybuje okolo pěta-čtyřiceti korun.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD