Investice do brownfieldů, Problémy s pozemky, Policejní kontroly

Obsah dílu

Průmyslové areály na Blanensku

Bez nového majitele zůstal po dopolední dražbě jeden z největších výrobních areálů na jižní Moravě - továrna ČKD Blansko. V dražbě nikdo nepodal ani nejnižší nabídku - tedy 138 milionů korun.

Historie blanenského ČKD

Blanenský průmyslový podnik funguje bez přestávky už od konce 17. století, kdy hrabě Gellhorn v údolí řeky Punkvy postavil první železný hamr. Dalších dvě stě let potom s pomocí nových pracovních postupů rozšiřoval výrobu rod Salmů.

Revitalizovaný brownfield v Třebíči

V Třebíči několik let do roku 2013 chátral areál BOPO, kde se dřív vyráběly boty a ponožky. Pak ho město revitalizovalo. Víc o tom teď Pavel Pacal - starosta Třebíče.

Problémy s pozemky ve Skryjích

Vyřešit spory s katastrálním úřadem se dnes snažilo několik majitelů pozemků ve Skryjích na Brněnsku. Tvrdí, že jim úředníci nedávno špatně vyznačili hranice parcel a dnes po nich požadovali nápravu. Vyjednávání přímo v terénu bylo často emotivní.

Letní tábor pro seniory

Na Vysočině zase uspořádali pro seniory letní tábor. Přihlásit se mohli lidé nad 55 let. A i když si musí týdenní pobyt ve Žďárských vrších zaplatit – zájem byl velký.

Policejní kontroly vodáků

V rámci celostátní akce VODA dnes kontrolovali policisté vodáky a kapitány lodí na Vranovské přehradě na Znojemsku. A to ve spolupráci se Státní plavení správou. Letos to byla už třináctá podobná akce v regionu.

Gourmet průvodce po jižní Moravě

Gourmet jižní Morava - to je název nového gastroprůvodce po těch nejlepších podnicích Jihomoravského kraje. Centrála cestovního ruchu letos poprvé hodnotila restaurace, kavárny, bistra, vinařství a pivovary mimo Brno.

Železnice na zahradě

Pět set metrů kolejí, třináct výhybek a tři vlaky. To všechno se dá najít na zahradě u Zdeňka Iše ve Vracově na Hodonínsku. Kromě záhonů tam má totiž i elektrifikovanou úzko-rozchodnou železnici. Pracovat na ní začal už v roce 2007.

Začínají Letní shakespearovské slavnosti

V Brně dnešním večerem začínají Letní shakespearovské slavnosti - výjimečně ne letošní novinkou, ale nejúspěšnější inscenací celého festivalu - komedií Veselé paničky Windsorské, která se hraje už 11 let. Živě se Zuzanou Petrů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD