Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Dopady turistiky

Příliš vysoký počet turistů řeší některá místa v regionu. Radnice se snaží najít rovnováhu mezi nimi a místními. Těm vadí třeba hluk nebo nevhodné chování návštěvníků.

Rozhovor se starostkou Pasohlávek

Teď ještě k Pasohlávkám - jak už zaznělo, do tamního aqualandu přijelo vloni skoro 800 tisíc návštěvníků. My jsme teď ve spojení se starostkou Pasohlávek - Martinou Dominovou.

Turistické poplatky

Deset korun za osobu a noc. Tolik si nově připlatí turisté v Hustopečích. Vedení radnice zavedlo od července rekreační poplatek jako jedno z posledních podobně velkých měst v regionu.

Nebezpečí úrazů

Dvě červencová zranění dívek na atrakcích v lanových centrech - na Šumavě a na Vysočině - šetří policie. Zdravotní stav obou dětí už je dobrý. Na bezpečnost v adrenalinových parcích, kterých jsou po republice desítky, se ale i kvůli zmiňovaným případům za

Nové muzeum v Brně

V části poloprázdného domu v Brně na Kolišti, který je součástí Úrazové nemocnice, na jaře vznikne muzeum. Zaměří se na historii nemocniční péče nebo pojišťovnictví. Dům byl totiž postavený v roce 1913 jako brněnská pobočka Dělnické úrazové pojišťovny - j

Problémové parkování

Čtyři stovky porušení zákazu vjezdu před brněnské dolní nádraží řešili od začátku roku strážníci. Auta tam nesmí proto, že je ulice slepá, prostor stísněný a nárazově se v něm pohybuje velké množství chodců.

Pozorování zatmění měsíce

Za jasného počasí můžou dnes v noci lidé pozorovat částečné zatmění Měsíce. Ten bude ze dvou třetin ponořený v zemském stínu. Podívanou umocňuje fakt, že tento fotogenický astronomický úkaz připadá na významné výročí - přesně před 50 lety totiž na Měsíc o

Výroba dubových sudů

Jsou obrovské, práce na nich je ale delikátní - vyžadující maximální zručnost a koncentraci. Bednáři z Vlachovic na Zlínsku dnes dokončili mimořádnou zakázku. Sedm dubových sudů, každý o objemu 10 tisíc litrů.

Hudba v ulicích Znojma

Znojmo dnes žije hudbou - různá místa v centru města obsadili muzikanti. Pouliční hudba je už tradiční součástí znojemského hudebního festivalu, kde dostávají prostor amatéři i profesionálové.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD