Dárcovství krve, Hry hendikepovaných, Úklid po bouřkách, Inscenace Ve jménu republiky

Obsah dílu

Zvýšit množsví dárců pomáhají náborové akce

Zdravotníci v některých nemocnicích zaznamenávají pokles počtu odběrů krve v letních měsících. Je to třeba tím, že pravidelní dárci odjíždějí na dovolené. Ve zlínském kraji ovšem žádná z nemocnic aktuálně nedostatkem dárců krve netrpí. Jen ta zlínská jich

Cesta krve od dárkyně po operační sál

Co se s jejich krví děje a komu vlastně v konečném důsledku pomůže, to se dárci a dárkyně málokdy dozví. Pomyslnou cestu krve od odběru až po operační sál jsme zmapovali ve Fakultní nemocnici Brno.

Zemědělské dny

Zemědělské podniky v Česku připravily na dnešní den a taky na zítřek dny otevřených dveří. Od akce, která je první svého druhu, si Zemědělský svaz slibuje lepší povědomí lidí a taky představení oboru jako perspektivního a moderního.

Evropské hry handicapované mládeže

Rekordní účast hlásí organizátoři Evropských her handicapované mládeže. Ty se konají už třetí den v Brně. Sportovci mohli získat medaile ve slalomu, plavání nebo třeba stolním tenisu. Dnes večer je slavnostní zakončení.

Následky bouřek

Prudké bouřky s krupobitím včera večer zasáhly Moravu - hlavně Prostějovsko a Vyškovsko. Jen jihomoravští hasiči evidují na 50 výjezdů. Řešili hlavně zaplavené domy a škody po krupobití. Dva lidi taky museli evakuovat.

Následky bouřek

Taky v Olomouckém kraji se od večera odklízely následky silných bouřek. Hasiči měli na 150 výjezdů na Prostějovsku, Přerovsku a taky na Šumpersku. Tam je v Lesnici u Zábřehu redaktor Dušan Gavenda.

Předpověď počasí na víkend

Tolik ohlédnutí za děním posledních hodin, teď pohled do blízké budoucnosti s meteorologem České televize Michalem Žákem.

Kanál Dunaj-Odra-Labe v Senátu

Někteří odborníci dnes v Senátu zpochybnili studii proveditelnosti vodního koridoru Dunaj Odra Labe. Podle ní se vyplatí stavět a to především Dunajsko - Oderská větev. My jsme se podívali, jak by případná stavba ovlivnila přírodu na jižní Moravě.

Inscenace Ve jménu republiky

Ve jménu republiky - to je název inscenace Divadla Polárka, která zpracovává téma třetího odboje v Brně. Vychází z reálných příběhů skupiny lidí kolem Boženy Majerové a je určena zejména mladšímu publiku od třinácti let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD