Problémy ubytoven, Průjezd armádního konvoje, Sezóna koupališť

Obsah dílu

Problémy ubytoven

Blansko zavírá ubytovnu na Sportovním ostrově. Chce v ní postavit kanceláře a zázemí pro sportovní kluby. 11 tamních obyvatel se tak musí vystěhovat. Část našla ubytování přímo ve městě, ostatní musí jinam.

Problémy ubytoven

Živě s Robertem Kerndlem náměstkem brněnské primátorky pro oblast sociálních služeb.

Ubytovny ve Valašském Meziříčí se lepší

V roce 2015 vzbudila velký ohlas reportáž o neutěšené situaci ubytoven ve Valašském Meziříčí. Z pěti kontrolovaných obstála jediná, v ostatních kontroloři objevili nevyhovující hygienické zázemí - chyběly hasící přístroje, vadná byla i elektroinstalace

Průjezd armádního konvoje

Konvoj americké armády opustil před šestou hodinou ráno Českou republiku. Jízda z Prahy do Brna se protáhla o několik hodin. Poslední tři skupiny po 20-ti autech se mohly vydat na cestu, až když se doprava zklidnila - tedy po 20. hodině.

Přehlídka ZUŠ open

Základní umělecké školy po celém Česku se dnes a zítra v ulicích měst prezentují veřejnosti. Koná se třetí ročník přehlídky ZUŠ Open. Letos se účastní skoro 500 škol. Vystoupení na brněnském Dominikánském náměstí sledovala Lucie Kučerová.

Sezóna koupališť

Koupalištím začíná sezona. Třeba v Brně plánuje zítra otevřít většina z nich. Teploty mají o víkendu vystoupat až k šestadvaceti stupňům Celsia. Někde se lidé můžou koupat už teď - třeba na brněnské Riviéře.

Omezení na D1

D1 ještě jednou, tentokrát z pohledu uzavírek. Aktuálně je na dálnici pět omezení, Ředitelství silnic a dálnic plánuje další dvě. V jednom z problematických úseků mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je teď Radovan Daněk.

Opravují hodiny na České

Nejčastější místo brněnských schůzek v ulici Česká dočasně ztratilo svoji dominantu - hodiny. Jejich majitelé z Církve československé husitské je poslali na měsíc do dílny na generální opravu. Nově je bude zdobit litinový panáček od sochaře Václava Kostoh

Zlínský filmový festival jde do finále

Přibližně za dvě hodiny převezmou Zlaté střevíčky autoři nejlepších snímků, které se objevily na letošním Zlín Film festivalu. Ocenění získá za vynikající interpretaci písní v českých filmech pro děti taky Karel Gott. Dění na festivalu celý den sleduje Ga

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD