Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Výsledky eurovoleb

Z Jihomoravského a Zlínského kraje se do Bruselu dostalo celkem 5 kandidátů a kandidátek. Kromě zástupců hnutí ANO taky členové Pirátské strany a lidovci. Dnes jsme zjišťovali, na co se budou chtít na evropské půdě zaměřit - hlavně ve vztahu k regionu.

Rozhovor s politologem

A přidám ještě jednu reakci, tentokrát ne politickou, ale polito-logickou. Ve vysílání je s námi docent Michal Pink z Masarykovy univerzity.

Shrnutí regionálních výsledků voleb

A výsledky teď ještě podrobně s Dominikou Řebíkovou. Shrnula jak zisky stran, tak zajímavosti, které se s volbami pojí.

Doprava v Brně

Zákaz vjezdu platil ráno asi hodinu pro řidiče aut v Táborské ulici v Brně. Policisté ji uzavřeli na požadavek dopravního podniku vůbec poprvé. Městský dopravce se na novém systému minulý týden domluvil s vedením města.

Památník Tomáše Bati

Památník Tomáše Bati. Ode dneška je znovu plnohodnotnou součástí Zlína.

Výsledky místních referend

V Lovčicích na Hodonínsku místní chtějí, aby žulové kostky nahradil asfalt. V Holubicích na Vyškovsku se obyvatelé souhlasně vyjádřili k možné instalaci herních automatů v plánovaném kasinu. V obou obcích hlasovali lidé společně s volbami do Evropského pa

Opravy na D1

Na dálnici D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem se začíná opět naplno pracovat na modernizaci. Společnost Skanska, kterou si Ředitelství silnic a dálnic vybralo ve zkráceném řízení, navazuje na přerušené práce z minulého roku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD