Střelba v Dražůvkách, Volby do Europarlamentu, Začíná Zlín Film Festival 2019

Obsah dílu

Střelba v Dražůvkách

Živě s Jakubem Váchou.

Střelba v Dražůvkách

Hlášení místního rozhlasu v Dražůvkách slyší místní jen krátce po té, co obcí zaznívá taky série výstřelů.

Průběh střelby

My teď situaci rozebereme s policejním mluvčím Pavlem Švábem.

Volby do europarlamentu

My se teď zaměříme na volby do Evropského parlamentu - volební místnosti se otevřely úderem čtrnácté hodiny. Europoslance Češi vybírají počtvrté. V jedné z brněnských volebních místností je redaktor Michal Cagala.

Příprava volebních místností

Stejně jako jinde vybírají ze stovek kandidátů na křesla europoslanců v Bruselu. A taky mezi asfaltem a dlažebními kostkami. Hned dvojí rozhodování čeká obyvatele v Lovčicích na Hodonínsku. Větší by měl být taky zájem voličů.

Jak volit

Každé volby provázejí jiná pravidla hlasování - kdy, kde a jak dát platný hlas právě v těch do Evropského parlamentu, zjišťovala redaktorka Veronika Váchová.

Zlínský filmový festival

Ve Zlíně odstartoval 59. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Nabídne 280 snímků z víc než padesátky zemí světa. Ty nejlepší odmění zlatými střevíčky. Cenu za přínos tvorbě pro děti převezme interpret mnoha pohádkových písní Karel Gott.

Aukce na festivalu

Aukce filmových klapek se koná už po 21.té. V originální expozici je teď kolega Josef Kvasnička.

Pastevci na Pálavě

Na svahy Pálavy a do přírodní památky Dunajovické kopce se po letech vrátily kozy a ovce. Spásáním pomáhají růstu vzácných rostlin a udržování stepní oblasti. Pastevce oslovili ochránci přírody, kteří projekt financují.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD