Situace na řekách, Kontroly stromů, Restaurování na zámku ve Slavkově u Brna

Obsah dílu

Vylité řeky z koryta

Vylité řeky z koryt, zatopené domy. Včera museli s velkou vodou bojovat lidé hlavně na jihovýchodní Moravě. Zaplavila pozemky, sklepy i garáže. Mohl za to vytrvalý déšť. Situace se začala zlepšovat až v noci.

Uklízení škod po vodě

Povodňové drama trvalo na Zlínsku naštěstí jen několik hodin. Voda s koncem srážek rychle opadla, nastal čas úklidu a počítání škod. To se týkalo výhradně jen Valašska, škodily hlavně menší toky stékající z Beskyd a Javorníků.

Hladina Moravy

Zatímco včera se zvedala hladina především na menších řekách a Morava byla v normálu, dnes je vývoj opačný. Voda dotéká i do největší řeky v regionu. Ve Strážnici situaci sleduje redaktorka Andrea Čandová.

Hydrologové a povodně

A po telefonu teď vedoucí oddělení hydrologie Českého hydrometeorologického ústavu.

Restaurátoři na zámku

Třeba stůl a rohová skříňka s želvovinou z první poloviny 19. století - historický nábytek opravují studenti ve slavkovském zámku, plní si tak odbornou praxi. Lidé je můžou pozorovat při práci na hlavní prohlídkové trase zámku - po předchozí domluvě na p

Kontroly stromů

Odolnost vzrostlých stromů v brněnském parku v Šelepově ulici dnes testovali arboristé. Na začátku března tam jeden ze stromů spadl na dětské hřiště. Nikomu se tehdy nic nestalo. Vedení městské části na základě události kontroly dřevin posílilo.

Lepidlo na kosti

Kostní lepidlo, které by v budoucnu mohlo výrazně pomoci s hojením těžkých zlomenin, vyvíjí lékaři Kliniky úrazové chirurgie Fakultní nemocnice Brno. Společně s týmem vědců CEITECu a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity otestovali lepidlo v unikátním ex

Vojenské cvičení Dark Blade

Dark Blade 2019 - tak se jmenuje letošní největší mezinárodní vojenské cvičení u nás. V okolí základny v Náměšti nad Oslavou vojáci trénují hlavně vrtulníkové operace - od výsadků přes noční lety až po ostré střelby.

Divadelní svět Brno

Padesátku představení na téma Evropský sen zahrají v Brně v následujících šesti dnech divadelníci z celého světa. Dnes začal festival Divadelní svět Brno. Letos je to už podesáté. V Janáčkově divadle, kde zrovna tým kulisáků staví scénu k jednomu z vrchol

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD