Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Povodňová situace

Třetí tedy nejvyšší povodňový stupeň je na dvou místech ve Zlínském kraji. Senice v Ústí na Vsetínsku se vylila z břehů a zaplavila domy. Voda stoupá i v některých tocích na jižní Moravě.

Povodně na Vsetínsku

Prvním místem kde nastal třetí povodňový stupeň a voda se vylila z břehů bylo Ústí na Vsetínsku. A tam je i Luboš Dostál.

Situace na řekách

O situaci na Povodí Moravy s Petrem Chmelařem.

Nehoda v Lužné

Jeden z řidičů zahynul při dopravní nehodě v Lužné na Vsetínsku. Na silnici I/57 se tam dopoledne srazilo osobní auto se dvěma nákladními. Jeden z kamionů pak sjel ze silnice do zdi rodinného domu. Dva lidé se středně těžce zranili.

Referendum o silnici v Lovčicích

Místní referendum vyhlásili zastupitelé v Lovčicích na Hodonínsku. Lidé mají rozhodnout o případné rekonstrukci silnice na průtahu, který obec spojuje se Ždánicemi a Nechvalínem. Stávající žulové kostky má nahradit nový asfaltový povrch.

Debata před referendem o kasinu

Kampaň teď taky vrcholí před referendem v Holubicích na Vyškovsku. Lidé se o víkendu vyjádří k otázce, jestli souhlasí nebo ne s možnou instalací výherních automatů v plánovaném kasinu. Na dnešní večer svolali debatu členové petičního výboru.

Výsledky kontroly ČOI

Zátah České obchodní inspekce v Hatích na Znojemsku přinesl včera večer nakonec mnohem lepší výsledek, než inspektoři očekávali. Podařilo se jim objevit sklady s obrovským množstvím padělků.

Rušení učilišť

Zřejmě poslední dva roky má před sebou Odborné učiliště ve Cvrčovicích. Jihomoravský kraj ho chce sloučit s Gymnáziem a Střední odbornou školou v Mikulově. Jedním z důvodů jsou - podle hejtmanství - vysoké náklady na provoz.

Digitální závislosti

7 a víc hodin denně na internetu tráví o víkendu třetina mladých lidí ve věku od 15 do 17 let. Vyplývá to z průzkumu EU kids online. Roste i závislost na počítačových hrách. Podle námi oslovených odborníků přitom děti kvůli digitální zábavě můžou zanedbáv

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD