Velikonoční svátky, Agresivita na silnicích, Běh pro Světlušku

Obsah dílu

Velikonoční svátky začínají

Poslední přípravy v kostelích a nápor zákazníků v obchodech. Takový je začátek Velikonoc, začátek čtyři dny dlouhého volna. O svátcích lidé ve velkém zamíří i na hřbitovy. Na tom brněnském ústředním pro ně připravili novou autobusovou linku.

Doprava o Velikonocích

Prodloužený víkend řada lidí využívá třeba právě k výletům nebo k cestě za svými blízkými. To znamená jediné - silnice jsou o Velikonocích plnější, než obvykle. Živě s Andreou Čandovou a Barborou Žítkovou.

Agresivita na silnicích

Další dva případy nebezpečného ujíždění policistům - za poslední měsíc policie informovala o čtyřech takových činech. Aktuálně 4-a-20tiletý řidič ujížděl z centra Zlína, další se snažil uniknout hlídce na Hodonínsku. V obou případech hrály nejspíš roli dr

Běh pro Světlušku

Rekordní účast na Nočním běhu pro Světlušku. Ve sportovní obuvi a s čelovkou brněnským parkem Lužánky běželo přes tisíc 8 set sportovců. Výtěžek ze startovného pomůže lidem se zrakovým postižením.

Malérečky na Slovácku

K Velikonocům se vracíme právě teď - neodmyslitelně k nim patří kraslice. Jednou z nejlepších maléreček na Slovácku je paní Marie Jakubíčková z Vacenovic. Technika vyškrabávání kraslic má v obci dlouholetou tradici. Paní Jakubíčková se ji učila od mala od

Velikonoční hrkači

A teď další tradice. Kostelní zvony v celé zemi právě přestaly vyzvánět. Podle zvyklosti odletěly do Říma. Ve vesnicích je nahradily děti s hlučnými hrkačkami. Ve valašském Lačnově je Josef Kvasnička.

Nové možnosti léčby

Tisíce jihomoravských pacientů s očním onemocněním už nebudou muset do Brna. Nemocnice v Kyjově může nově aplikovat speciální lék na degenerativní onemocnění sítnice - na jeho proplácení se dohodla s pojišťovnou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD