Lesy v ohrožení, Zdržení oprav silnice do Pavlova, Andrew Feustel v Brně, Výstava umění Vladimíra Boudníka

Obsah dílu

Suchu v lesích mají zabránit listnaté stromy

Smíšené lesy místo jehličnatých vysazují pracovníci i studenti Mendelovy univerzity v Brně - jehličnany jsou nedostatkem vláhy oslabené a častěji je napadá kůrovec. Listnaté stromy naopak vláhu zadrží.

Lesy v ohrožení

A o tom, jak zadržet vodu v lesích, teď s Petrem Kupcem z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity.

Lesy v ohrožení

Kvůli kůrovcové kalamitě přijme kraj Vysočina od května další dva zaměstnance. Budou pracovat hlavně v terénu. Právě úředníků, kteří přidělují krajské dotace a státní peníze a zároveň kontrolují jejich využívání, je málo.

Zdržení oprav silnice do Pavlova

Finální oprava silnice mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi v květnu nezačne. Plánovaný start dokončovacích prací brzdí výběr stavební firmy. Asi dvou-kilometrovým úsekem, kde se kvůli vodě před pěti lety sesunul svah, jezdí řidiči už rok kyvadlově.

Andrew Feustel v Brně

Brno navštívil Andrew Feustel – podle Akademie věd České republiky jeden z nejzkušenějších astronautů na světě. Spolu se svou ženou Indirou tu zakončuje přednáškové turné, které má popularizovat studium technologií, energetiky a matematiky. Feustel má za

Uzavírka Královopolského tunelu

Pořádně naplánovat cestu severní částí Brna musí řidiči, kteří se tudy dnes večer a celý víkend chystají projíždět. Zavře se totiž Královopolský tunel. Silničáři ho budou čistit, zároveň provedou servis a údržbu zařízení.

Zahájení plavební sezóny

Na Brněnské přehradě začíná 73. plavební sezona. Pracovníci lodní dopravy dnes finišovali s přípravami na zítřejší zahájení. První lodě vyplují podle jízdního řádu o půl dvanácté dopoledne. Na jiných místech v kraji vozí turisty už několik týdnů.

Moravská galerie připomíná experimenty Vladimíra Boudníka

V zahraničí oceňovaný, v Česku přehlížený – výstava v Pražákově paláci v Brně připomíná dílo Vladimíra Boudníka, experimentátora s grafickými technikami a průkopníka abstraktního umění u nás.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD