Nové smlouvy na autobusovou dopravu v Zlínském kraji, Spodní voda u Zábrdovického mostu, Ukliďme Česko

Obsah dílu

Zlínský kraj vybral autobusové dopravce

Nové autobusové dopravce pro příštích 10 let vybral Zlínský kraj. Cestující můžou počítat s větším množstvím spojů a taky větším pohodlím. Kraj za to ročně připlatí 200 milionů korun.

MHD zdarma ve Valašském Meziříčí

Změny čekají na Zlínsku i některé cestující hromadnou dopravou - ve Valašském Meziříčí byla dva roky zadarmo, od letošního prosince už bude zase za peníze. Zastupitelé neměli jinou možnost, pokud se nechtěli dostat do konfliktu s evropským právem.

Sezoa medvědího česneku

Sezona sběru medvědího česneku vrcholí. Lidé se za ním hojně vydávají do přírody. Volně rostoucí bylinu si můžou nasbírat hlavně v okolí lužních lesů. Musí si dát ale pozor, aby to nebylo v chráněné lokalitě - tam za to hrozí pokuta.

Vzpomínka na Františka Kressu

Ve věku 67 let zemřel fotograf František Kressa - známý hlavně svými snímky normalizačního Brna. Někdejšímu pracovníkovi brněnského studia České televize a Brněnského večerníku vyšla v posledních letech série knih. V květnu měl křtít další dva svazky.

Ukliďme Česko

Stovky dobrovolnických skupinek vyrazí o víkendu do přírody sbírat odpadky - v rámci tradiční akce Ukliďme Česko. Iniciativa má roční rozpočet asi dva miliony korun, přispívá stát i sponzoři. Dobrovolnická lidská práce má ale podle organizátorů několika-n

Promočený sklep

Až čtyřicet kubíků vody denně museli v posledních měsících odčerpávat ze sklepa obyvatelé domu v brněnské ulici Cejl. Prosakovat tam začala po rekonstrukci kanalizace ze sousedního pozemku města Brna.

Choreografický ateliér

Běžně stojí na jevišti, tentokrát si ale vybrali role choreografů. Tanečníci Baletu Národního divadla Brno představí už osmý ročník tvůrčího projektu s názvem Choreografický ateliér. Jediná dvě představení uvede divadlo Reduta dnes a zítra.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD