Mapování hluku a bydlení v hlučných ulicích. Nová podoba náměstí ve Zlíně. Příchod jara

Obsah dílu

Hluk z dopravy

Proti hluku způsobenému dopravou protestuje část obyvatel brněnských Řečkovic. Stovky jich podepsaly petici podporující vznik protihlukové stěny. Vadí jim nadměrný hluk z dopravy na vytížené výpadovce z Brna na Svitavy.

Rozhovor s právníkem

O problému z úvodní reportáže teď podrobněji s právníkem Michalem Kukem ze sdružení Frank Bold.

Policejní honička

Honička jako z akčního filmu - brněnští policisté v úterý v noci stíhali auto s rakouskou registrační značkou. Vůz před nimi ujížděl, prorazil speciální zátaras a zastavily ho až výstřely. Pětice cizinců měla ve voze zbraně včetně samopalu a drogy.

Nová podoba náměstí

Už za pár let by se Zlíňané mohli procházet po novém náměstí Míru. Jeho budoucí podobu před časem představila tamní radnice. Všech 24 návrhů z architektonické soutěže je teď k vidění na Zlínském zámku.

Příroda na jaře

Mandloňové sady v Hustopečích začínají v těchto dnech naplno kvést. Za raritou ve střední Evropě vyráží každé jaro tisíce turistů. Hlavně během Slavností mandloní a vína, které ve městě pořádají už zítra. S jarními dny se probudila příroda i na Valašsku.

Alergenů v ovzduší přibývá

Ordinace alergologů se začínají plnit novými pacienty. S rostoucími teplotami přibývá alergenů v ovzduší - mezi dominantní patří v tomto období pyly olše, topolu nebo břízy. Alergiemi u nás trpí až pětina populace, další třetina k tomu má dispozice.

Hokejové play off v Brně

První utkání letošního play off hokejové extraligy dnes na domácím ledě odehraje brněnská Kometa. V sérii s Hradcem vede zatím 2:0 na zápasy.

100 let Artu stále bez kina

Nedělní výročí sta let od otevření brněnského kina Art se bude muset obejít bez oslavy. Rekonstrukce budovy se totiž protáhne až do září. Do té doby se bude promítat v provizoriu v Radnické ulici.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD