Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Chřipková epidemie JMK

Region hlásí chřipkovou epidemii. Nemocných v Jihomoravském kraji i Zlínském kraji výrazně přibylo. Nemocnice kvůli nebezpečí šíření nákazy mezi pacienty i personálem omezují návštěvy.

Chřipka ve Zlínském kraji

Už jsme říkali, že chřipková epidemie zasáhla taky Zlínský kraj - tamní situaci zná Jan Šrůtek.

Propouštění v Zetoru

Zetor dá výpověď nanejvýš 170-ti zaměstnancům. To je o třetinu míň, než firma původně plánovala. Zatím výrobce traktorů propustil 135 lidí - zhruba polovina z nich odešla dohodou. Propouštění se dotklo všech profesí.

Chráněné bydlení

Hned tři nová zařízení pro chráněné bydlení začne v letošním roce stavět Jihomoravský kraj. Místo tam najdou téměř čtyři desítky většinou lehce či středně duševně postižených uživatelů.

Počasí o víkendu

Teploty nad nulou a déšť. Víkend přinese oblevu - kdo chce vyrazit bruslit, měl by zamířit na umělá kluziště spíš než na ta přírodní. Třeba na Brněnské přehradě je led silný zhruba 10 centimetrů - to je míň než minulý týden.

Wifi v brněnské MHD

Bezplatné připojení k internetu můžou nově využívat cestující brněnskou hromadnou dopravou. V tramvajích, autobusech i trolejbusech začal dopravní podnik postupně spouštět wifi síť. Ročně ho to bude stát 2 miliony 300 tisíc korun.

Don Carlos v Národním divadle Brno

Nejdelší Verdiho operu nastudovalo Národní divadlo Brno – Dona Carla uvádí v kompletní pěti-aktové verzi, ve které v Brně zatím ještě nezazněl. Jde o jednu z Verdiho nejvyzrálejších a nejnáročnějších oper.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST