Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Výměna dálničních známek

Od zítřka začíná platit nová dálniční známka. Všem, kteří mají tu z roku 2018 a vyjedou po dnešní půlnoci na placený úsek dálnice, tak hrozí pokuta. Celkem 30 tisíc přestupků v souvislosti s dálniční známkou řešili loni v Česku celníci a policisté.

Rozvoj dálniční sítě

Jan Rýdl - mluvčí Ředitelstvi silnic a dálnic - je teď na telefonu. Dobrý podvečer.

Prodej problémových bytů

Koupit vlhký byt s plísní za přibližně jeden milion korun. Takovou nabídku dostalo 21 nájemníků bytů v domě v centru Uherského Brodu od místní radnice.

Výsledek Tříkrálové sbírky

28 milionů 213 tisíc korun - tolik přispěli lidé na jihozápadě Moravy do letošní Tříkrálové sbírky. Pracovníci brněnské diecéze už sečetli peníze ze všech kasiček. Těch bylo letos 5 177. Kromě dárců a koledníků jsou ale při sbírce důležití taky koordináto

Nedostatek zubních lékařů

Některé obce i města v regionu dál marně hledají zubaře. Karolince na Vsetínsku a Pohořelicím na Brněnsku se to ale už podařilo. Jednak díky dotacím od ministerstva zdravotnictví a taky díky podpoře radnice.

Úbytek kosů v přírodě

Ornitologové analyzují výsledky letošního historicky prvního sčítání ptáků v krmítkách. Uskutečnilo se na začátku ledna. Nejpočetnější byla na jižní Moravě sýkora koňadra, vrabec polní a vrabec domácí.

Nové komunitní centrum

Za podpory neziskové organizace IQ Roma servis otevírají v Brně nové komunitní centrum s názvem Savore Džene - Všichni ((v překladu)). Hlavní náplní jeho pracovníků bude podpora romské komunity a její začlenění do většinové společnosti. Přímo na místě je

Lednice otevírá zámek

Lednický zámek patří k nejnavštěvovanějším památkám v Česku. I proto ho už tamní pracovníci chystají na zahájení sezony. V sobotu totiž pro zájemce zpřístupní první prohlídkový okruh, zbývající pak otevřou prvního dubna.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST