Peníze na silnice, Jak se žije v mrazech, Ohrožená stavědla na brněnském nádraží

Obsah dílu

Peníze na opravy silnic

Kraje ve svých rozpočtech stále postrádají vládou přislíbené finance na opravy silnic II. a III. tříd. Loni dostali hejtmani peníze až na jaře, s opravami proto mohli začít až v září. Na rekonstrukce už tak nezbylo moc času a některé stavbaři ani nestihli

Jak se opravují silnice

Škody, které zima napáchala na silnicích, sčítají cestáři hlavně na jaře. K havarijním výtlukům ale vyjíždějí už teď. Nejvíc jich opravují právě na silnicích nižších tříd, o které se musí starat kraje. Používají k tomu speciální studenou směs.

Rezidentní parkování

Systém automatické kontroly párkování v Brně stále nefunguje. Magistrát pracuje na odstranění softwarových problémů. Speciální monitorovací auta měla odesílat data do systému, ten měl vyhodnocovat oprávněnost parkování v brněnských ulicích.

Přes noc ve stanu

Z následující reportáže doslova mrazí. Reportér Josef Kvasnička dnes na okraji Kroměříže vypátral ženu, která v současných mrazech přebývá venku v chatrném stanu. 24 hodin denně. Po životním kolapsu se straní lidí i pomoci.

Ohrožená stavědla

Historickým stavědlům na brněnském hlavním nádraží hrozí zbourání. Nedopatřením nezískaly památkovou ochranu, a tak je Správa železniční dopravní cesty navrhla zbourat. Proti se postavili památkáři. Rozhodnutí nyní chtějí zvrátit.

Břeclavská nemocnice šetří

14,6 milionů korun ušetřila břeclavská nemocnice na energiích za loňský rok. Třeba za zemní plyn zaplatila jen polovinu ve srovnání s přechozími lety. Povedlo se jí to díky rekonstrukci kotelny, potrubí a zdroje teplé vody.

Lázně v Pasohlávkách

Důležitý krok k výstavbě čínských lázní v Pasohlávkách - firma RiseSun dnes podepsala kupní smlouvu s krajskou společností Thermal Pasohlávky. Za pozemky u Novomlýnských nádrží, kde chce do sedmi let vybudovat velké lázeňské centrum, zaplatila přes 450 mi

Filmový destival ÍRÁNCI

Film zakázaného režiséra nebo snímek o vynuceném dětském sňatku. V Brně začíná festival Íránci, divákům chce ukázat to nejlepší ze současného Íránského filmu. Živě s Michalem Cagalou.

Barvírna v textilu v Křenové

Navzdory chladnému počasí pokračuje archeologický výzkum v Křenové ulici v Brně. Brigádníci začali v těchto dnech odhalovat vstup do výtopného zařízení. To tvořilo významnou část barvírny textilu, která tam fungovala v letech 1830 až 1880.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST