Likvidace odpadů, Brno ID je populární, Brněnská technika ve vesmíru

Obsah dílu

Kontejnery na tuk a olej

Uherské Hradiště jako první větší město ve Zlínském kraji začíná se sběrem použitého potravinářského oleje a tuku.

Tuky ucpávají kanalizaci

Vylévání tuků do odpadů velmi striktně omezují kanalizační řády. Kanalizaci totiž, jak už zaznělo, dokáží skoro až ucpat. Problémy způsobují i přímo v čistírnách odpadních vod.

Zasněžené Luhačovice

Luhačovice jsou zřejmě nejznámější, ale aktuálně taky nejzasněženější moravské lázně. Ve středu tam spadlo vůbec nejvíc srážek v celém Česku. Tolik sněhu bylo v lázních naposledy před 12ti lety.

Zájem o Brno ID

86 tisíc Brňanů využívá elektronické služby Brno ID. Už potřetí v řadě mohou právě v těchto dnech žádat o slevu na celoroční jízdné. A možnosti portálu se dál rozšiřují. Třeba na zážitky v zoologické zahradě nebo pohodlnější vstup na sportoviště.

Technika z Brna do vesmíru

Vznikly v laboratořích v Brně, dnes odpoledne se už ale pohybují na oběžné dráze. Řeč je o speciálních komponentech v satelitních družicích Iridium. Poslední sady družic tohoto systému tam dnes z letecké základny v Kalifornii vyslala americká společnost S

Provoz na D1

Na českých silnicích nejsou hlášené větší komplikace - na rozdíl od předešlých dní, kdy sníh způsoboval kolony a nehody. Dálnice D1 je na Vysočině mírně navlhlá. Aktuální provoz na 112. kilometru, tedy u Jihlavy, sleduje kolega Radovan Daněk.

Senior taxi v Pohořelicích

Senior taxi nově využívají zájemci v Pohořelicích na Brněnsku. Zastupitelé se inspirovali třeba v Moravském Krumlově, Vyškově nebo Tišnově, kde už podobná služba funguje. Novinku dotuje město, na letošní rok pro ni z rozpočtu vyčlenilo 4a80 tisíc korun. J

Stezka na Pustevnách

Pod vrcholem Tanečnice na Pustevnách v Beskydech se otevře nadzemní panoramatická Stezka Valaška dlouhá přes 600 metrů. Součástí je zřejmě nejdelší skleněná vyhlídková plošina v Evropě nebo 150 metrů dlouhý zavěšený chodník.

Jubileum Antonína Vojtka

Významné jubileum slaví břeclavský malíř Antonín Vojtek. Umělec spojil svoji tvorbu s přírodou na Břeclavsku. A této krajině věnuje i chystanou výstavu. Představí na ní obrazy, na kterých v posledních letech pracoval.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST