Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Dostupnější bydlení v obcích

Levné pozemky nebo startovací byty - obce na jižní a východní Moravě lákají mladé lidi především na dostupnější bydlení. Aktuálně třeba Strání na Uherskohradišťsku. To vesnice, které se už rozrostly, teď řeší další problém - chybějící mateřské školy.

Bydlení mladých v Brně

Bydlení především mladým rodinám se snaží zajistit i Brno. Jeho vedení postaví stovky nových bytů. Radní rozhodli o výstavbě ve Starém Lískovci a v Černovicích, vyjde skoro na 2 a půl miliardy korun.

Sčítání Tříkrálové sbírky

Začalo počítání peněz, které lidi dali do kasiček koledníkům Tříkrálové sbírky. Loni charita na jihu Moravy a části kraje Vysočina díky dobrovolníkům vybrala 26 milionů korun. Letošní výtěžek zatím není známý.

Omezená rychlost v tunelu

Královopolský tunel v Brně není stále zkolaudovaný. A to i přes to, že jím řidiči už 7 let projíždějí. Stále se totiž silničářům nedaří splnit hlukové limity – byť o jednotky decibelů.

Očkování proti exotickým nemocem

Žloutenka typu B, břišní tyfus nebo vzteklina. Očkovat se proti těmto nemocem chodí před cestou do exotických zemí víc lidí než v létě. Alespoň ve Zdravotním ústavu v Brně zaznamenávají až o polovinu vyšší návštěvnost.

Festival severských filmů

Začala přehlídka současných severských filmů Scandi. V patnácti městech po celé republice nabídne až do neděle 20 snímků, z toho pět v české premiéře. Projekce prvního z nich právě startuje v brněnském kině Art, kde je i Zuzana Petrů.

Problematický úsek D1

V problematickém omezeném úseku dálnice D1 na Vysočině se dnes začalo znovu pracovat. U Větrného Jeníkova na 104. kilometru začala odborná firma zaplňovat neviditelné dutiny pod vozovkou, tzv. kaverny.

Rekordní návštěvnosti

Rekordní počet návštěvníků hlásí některé turistické cíle v regionu. Oblíbené jsou zoologické zahrady - tu zlínskou navštívilo skoro 650 tisíc lidí. Je to druhé nejvyšší číslo v sedmdesátileté historii.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST