Následky sněžení, Výluka na nádraží, Hala pro curling

Obsah dílu

Následky sněžení na jihu Moravy

Na jihu Moravy kamiony nevyjely do kopců, problémy byly hlavně na hlavních tazích ze Svitav nebo Kyjova. Kolony ucpaly taky dálnice kolem Brna. Bouraly desítky řidičů, tři se zranili.

Situace na silnicích živě

Vydatné sněžení komplikovalo i veřejnou dopravu po celém kraji, autobusové spoje se zpožďovaly o desítky minut. Situaci sledovala a stále sleduje Kristýna Březovská.

Následky sněžení na východe Moravy

Na východě Moravy ještě zůstaneme, situaci tam, kromě zmíněných ireportérů, zaznamenaly i naše štáby. Kamiony tam zablokovaly hraniční přechod se Slovenskem na Bumbálce. Řidiči tak museli buď čekat, nebo měnit trasy. To některým turistům dnešní ráz počasí

Hala pro curling

Vedení Brna chce zprovoznit dvě dráhy na curling. Sport, který loni při Olympijském festivalu nalákal tisíce zájemců, nemá v Brně žádné stabilní zázemí. Profesionální hráči musí jezdit trénovat jinam.

Moravský kras roste

Chráněná krajinná oblast Moravský kras se letos rozroste a na některých místech začnou platit přísnější pravidla. Chránit se budou i dosud neprozkoumané jeskyně. Opatření se zřejmě nejvíc dotknou zemědělců. Na některých polích vůbec nezasejí.

Výluka na nádraží

Už měsíc jezdí denně desítky tisíc cestujících vlakem v Brně na provizorní přestupní uzly. Provoz na hlavním nádraží je kvůli modernizaci zabezpečovacího zařízení a rekonstrukci viaduktů poloviční.

Kyvadlový provoz u Věstonic

Mezi Dolními Věstonicemi a Pavlovem se dál jezdí kyvadlově. Úřady totiž prodloužily původní výjimku. Ta platila jen do konce loňského roku. Po silnici, kterou už v roce 2014 poničily sesuvy půdy je tak provoz - byť omezený - povolený nově do konce června.

Pieta za hasiče

19 let uplynulo od požáru kasina v Nádražní ulici v Brně. Tragická událost z 8. ledna roku 2002 měla za následek tři úmrtí – v budově zemřel jeden pracovník kasina a taky dva zasahující hasiči. Jejich smrt od roku 2013 připomíná na místě pomník.

Výstava techniky Louise Brailla

210 let letos uplyne od narození francouzského tvůrce písma pro nevidomé LUJI BRAJLA ((Louise Brailla)). Technologie, které i díky němu usnadňují život nevidomým, teď vystavuje brněnské Technické muzeum. Lidé si můžou s jejich pomocí osahat třeba architek

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST