Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Předvánoční zásilky

Necelý měsíc zbývá do Vánoc. Přepravním společnostem se už teď zvýšil počet doručovaných balíků na dvojnásobek. A čekají další nárůst. Jak spolehlivé jsou služby náhodně vybraných přepravců, jsme vyzkoušeli v našem balíkovém testu.

Brigády před Vánocemi

A brigádníky, o kterých jsme mluvili v souvislosti s poštou, potřebují taky logistická centra a e-shopy. A před Vánocemi je jich nedostatek. Třeba v pražském skladu zlínské firmy jich potřebují na jednu směnu o 20 víc než běžně.

Aktuálně na poště

Jak to vypadá s blížícím se Štědrým dnem na samotných pobočkách České pošty zjišťuje Ondřej Puczok, kterého teď zdravím k brněnskému hlavnímu nádraží.

Mazací tramvaj

Přes den je okolo nuly a v noci klesají teploty ještě níž. To je nejkritičtější období pro námrazy, které pak ohrožují - mimo jiné - městskou hromadnou dopravu. Brno proto pořídilo za milion korun nové zařízení, které má předejít namrzání tramvajových tro

Případy sprejerství

Na jihomoravských nádražích přibývá míst poničených sprejery. Jen letos řešili policisté 175 takových případů. A to je o 25 víc než za stejné období vloni. Policie se proto teď na nádraží po celém kraji víc zaměřuje - třeba jako při úterním nočním zásahu.

Podpora učňů

3 miliony korun si můžou každý rok rozdělit studenti učebních oborů na Vysočině. Stačí k tomu dobrý studijní prospěch a minimum zameškaných hodin. Zájem o strojírenské obory na Vysočině roste, na okraj se ale dostávají ty textilní a stavební.

Provizorní most přes Nové Mlýny

Osobní i nákladní auta už můžou jezdit po provizorním mostě přes novomlýnské nádrže. Ocelová konstrukce je postavená přes původní most, který je v havarijním stavu. Na místě je celý den kolegyně Kristýna Březovská.

Stěhování vodního mlýna

Zachovalý vodní mlýn získalo Národní zemědělské muzeum. Darovali ho potomci mlynářského rodu Moučků, kteří se výrobou mouky živili už od 15. století. Složitou konstrukci mlýnu teď rozebírají restaurátoři. V budoucnu by ho chtělo muzeum i představit veřejn

Virtuální prohlídka Luhačovic

Virtuální prohlídka Lázní Luhačovice tak, jak si je v roce 1903 představoval architekt Dušan Jurkovič. 3D animaci ukazuje Muzeum luhačovického Zálesí. Návštěvníci lázeňského města tak můžou porovnat model s realitou kolem sebe.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST