Odvoz klece na odchyt medvěda, Výlov rybníku Nesyt nebude, Nehody s chodci v Brně

Obsah dílu

Konec odchytu medvěda

Odchyt medvěda na Valašsku končí. Aspoň prozatím. Odchytový tým dnes odvezl z terénu klec. V případě potřeby ji ale může během pár hodin znovu nasadit.

Medvědi v přírodě i v zajetí

Medvědi v přírodě - ale i ti v zajetí - se teď chystají na zimní spánek. Třeba ti v brněnské ZOO už omezují pohyb a míň jí. Hibernace ale není každý rok samozřejmostí. V teplých zimách mohou medvědi z brlohu vylézat častěji.

Pomoc v domácí péči

Strávit poslední chvíle života doma místo v nemocnici nebo v léčebně dlouhodobě nemocných si přeje stále více lidí. Zatímco v roce 2014 využilo domácí hospicovou péči na jižní Moravě kolem čtyř set pacientů, loni už to byl téměř dvojnásobek.

Nesyt letos bez výlovu

Výlov rybníku Nesyt nakonec nebude. Původně byl přitom plánovaný právě na přelom listopadu a prosince, a to i přesto, že v létě většina ryb uhynula. Důvodem bylo sucho a nedostatek vody.

Odkoupená zimní sportoviště

Brno zatím neví, jak využije část zimních sportovišť, která sloužila během olympijského festivalu na brněnském výstavišti letos v únoru. Město totiž některá koupilo - za 20 milionů korun.

Srážky aut s chodci

Teď navážeme na téma, které už jsme zmínili. S dřívějším stmíváním roste riziko srážky auta s chodcem. Nebezpečných míst je celá řada, v Brně je to třeba Křenová ulice, konkrétně u zastávky Masná. Lidé chodí na tramvajový ostrůvek mimo přechod. Na místě j

Výroba baněk ve Vsetíně

A k vánočním svátkům samozřejmě patří i ozdoby na stromečky v každé domácnosti. Jejich výroba je ale prakticky celoroční a i teď měsíc před Vánocemi jede ve Vsetíně výroba vánočních baněk naplno.

Rekonstrukce muzea pivovarnictví

Letos poprvé se znojemská expozice pivovarnictví otevře i v zimě. Doteď v budově chybělo dostatečné vytápění, muzeum tak NEmohlo fungovat celoročně. Téměř za jeden a půl milionu korun z rozpočtu města mají přibýt i pokladny nebo zázemí pro průvodce.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST