Poslední jednání současné Rady města Brna. Přípravy na Vánoce. Kácení ve Wilsonově lese

Obsah dílu

Končící koalice

192 - tolik setkání mají za sebou brněnští radní. Dnes se sešli naposledy. Dopolední jednání tak bylo tečkou za fungováním současné koalice. Rada města svým rozhodováním určuje kurz Brna.

Končící koalice

Téma ještě doplníme, pozvání přijal Petr Vokřál z hnutí ANO, řekněme dosluhující první muž Brna.

Peníze z Tříkrálové sbírky

Peníze, které lidé darovali v Tříkrálové sbírce, začínají být vidět. Diecézní charita Brno začala rekonstruovat budovu, kde bude v budoucnu sídlit její Centrum pro lidi sociálně znevýhodněné.

Škůdce ničí Wilsonův les

Chřadnoucí jasany a zvuk motorých pil. Tak to teď vypadá v brněnském Wilsonově lese. Stovky stromů kácí pracovníci Veřejné zeleně města Brna. Dřeviny totiž napadl škůdce lýkohub.

ÚS o službě Uber

Zákaz Uberu v Brně opět platí. Dnes tak rozhodl Ústavní soud. Za chybný označil postup Vrchního soudu v Olomouci. Jeho senát před rokem zrušil předběžné opatření namířené proti americké společnosti, která poskytuje osobní přepravu. Teď bude muset rozhodno

Opravy Baťova kanálu

Baťův kanál je téměř na suchu. Místo tekoucího proudu vody jsou v plném proudu stavební práce. Povodí Moravy začalo s opravami dalšího úseku mezi Huštěnovicemi a Babicemi za víc než 13 milionů korun.

Centrum experimentálního divadla žádá navýšit dotaci

O 11 600 000 korun vyšší dotaci od města Brna požaduje od příštího roku Centrum experimentálního divadla. Organizace je dlouhodobě podfinancovaná a divadla, která pod ni spadají - Husa na provázku a Hadivadlo - se potýkají s existenčními problémy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST