Lesníci bojují s klimatickými změnami, Dušičky v Brně, Břeclavský azylový dům v ohrožení

Obsah dílu

Památka zesnulých

Na dnešek připadají Dušičky. V Den památky zesnulých míří na hřbitovy výrazně víc lidí než běžně - brány pro ně zůstanou otevřené i po setmění. O bezpečí uvnitř se nepřetržitě starají strážníci. Na centrálním brněnském hřbitově by už příchozí neměly ohrož

Provoz na hřbitově

A právě na Ústředním hřbitově dnes natáčí redaktorka Barbora Blažková.

Rezidentní parkování

Nový systém rezidentního parkování v Brně, který se od včerejška rozšířil z historického centra i do dalších jedna-čtyřiceti ulic, stále budí rozpaky. Lidé se bojí za modrými čarami parkovat - rozhodující jsou přitom barevné pruhy na dopravních značkách.

Peníze pro břeclavský azylový dům

Skoro milion korun chybí na provoz azylového domu v Břeclavi. Hrozí, že se s letošním rokem zavře a desítky lidí, kteří tam bydlí, skončí na ulici. Jeho zřizovatelem je Diecézní charita Brno.

Lesníci bojují se suchem

Na klimatické změny připravují lesy pracovníci Mendelovy univerzity v Brně. Snaží se pěstovat odolnější rostliny už v lesních školkách a dlouhodobě vysazují listnaté stromy a jedle. Smíšené lesy se s nepříznivými podmínkami vyrovnávají líp.

Sázení ovocných stromů

Do krajiny se navracejí i původní ovocné stromy - tento trend se letos na podzim šíří napříč obcemi nejen na jižní Moravě. Novou alej hrušní teď vysadili třeba v Hruškách na Vyškovsku, kde chtějí na domácí zpracování plodů v budoucnu přilákat turisty.

Odchyt medvěda

Na Valašsku se připravují na další odchyt medvěda, který tam zabil už víc než tři desítky ovcí a nemá strach z lidí. Tým lovců chystá přesun klece, do regionu má navíc přijet specialista s narkotizační puškou. Podrobnosti doplní Luboš Dostál.

Kam létat z Brna

Kam se dá z Brna doletět a jak to bude s linkami do budoucna - to je téma, které vás nejvíc zaujalo v naší pravidelné facebookové anketě. Jihomoravský kraj společně s městem a letištěm jedná o nových spojích - dopravní letadla ale nejsou jediná, která umo

Soutěž mladých klavíristů

Nadaní klavíristé do 11-ti let se po 15.té utkali v Brně na soutěži Amadeus. Ta vznikla jako pocta Wolfgangu Amadeu Mozartovi, který jako jedenáctiletý vystoupil v sále brněnské Reduty. Soutěž přitáhne každoročně několik mimořádných talentů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST