Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Extrémní sucho

Suché louky, stromy s opadávajícím listím a vyschlé potoky. Rekordní sucho a dlouhodobě vysoké teploty jsou v přírodě patrné na první pohled.

Extrémní sucho

A poprvé v historii omezila ode dneška Státní plavební správa plavbu po Baťově kanále.

Menší využití vodních elektráren

Kvůli nedostatku vody v Jihomoravských přehradách a nádržích pracují některé vodní elektrárny jen na třetinu svého výkonu běžného v letních měsících.

Začátek sklizně chmele

Začala sklizeň chmele. O dva týdny dřív než obvykle. Kvůli suchu a absenci srážek je ale úroda o třicet procent nižší. Tropické teploty zpomalily růst hlávek a zřejmě ovlivní i obsah hořkých látek.

Nálezy v Přibicích

V Přibicích na Brněnsku objevili vědci rozsáhlé pohřebiště novokřtěnců, na Moravě nazývaných jako habáni. Žili tam v habánském dvoře téměř 60 let, zhruba od roku 1565. Pro antropology z Masarykovy univerzity je tento objev unikátní.

Unikátní fotografie k srpnu 1968

Od začátku týdne se podrobně věnujeme padesátému výročí srpnové okupace Československa. Brněnskému studiu České televize se teď ozval pamětník a poskytl redakci dosud nezveřejněné fotografie z nehody praporčíka Karla Chalupy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST