Kontroly diplomových prací. Vrcholí vlna veder a přetrvává sucho

Obsah dílu

Kontroly diplomových prací

Dnes je to přesně měsíc od první rezignace člena vlády kvůli podezření z plagiátorství. Nejdřív odstoupila bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá, poté bývalý šéf resortu práce a sociálních věcí - Petr Krčál. V obou případech šlo o starší práce.

Kontroly diplomových prací

U tématu ještě zůstaneme s Jakubem Váchou.

Odstřel chátrající budovy

Šedesát metrů dlouhou budovu dnes odstřelili v areálu bývalého dřevařského podniku UP Bučovice. Ten město koupilo letos v únoru od soukromé firmy za 27 milionů korun a hned začalo s jeho čištěním. Rozlehlý komplex totiž od roku 1995 chátral.

Vrchol vlny veder

I dnes sužovaly jižní Moravu vysoké teploty - nad 35 stupňů. V takovém případě už můžeme hovořit o tak zvaných super tropických dnech. A víc teď už s kolegyní Anetou Beránkovou.

Vyschlá koryta řek

Stále víc drobných potoků v Povodí Moravy vysychá. V lepších případech se voda zdržuje alespoň v tůňkách, o většině už se ale nedá vůbec mluvit jako o tocích. I tyto malé přítoky přitom výrazně ovlivňují celkový stav vody v řekách.

Údržba zahrad v Kroměříži

Doslova o každou kapku vody bojují taky zahradníci v Květné zahradě v Kroměříži. Památka UNESCO prakticky vyprázdnila všechny rezervoáry dešťové vody, 55 tisíc kusů letniček musí zahradníci zalévat i pitnou vodou. Péči o zahradu to velmi výrazně prodražuj

Vedra lákají na koupaliště

Ja jasné že velká vedra stále lákají lidi k vodě. My se teď vracíme za Anetou Beránkovou na přírodní koupaliště v Lulči na Vyškovsku.

Klimatizované autobusy MHD

A jak se ochladit ve městě - mimo koupaliště? Lze to i v dopravních prostředcích. Záleží, do kterého nastoupíte. Mezi klimatizovanými autobusy a těmi bez klimatizace můžou být obrovské teplotní rozdíly. Třeba v Brně teď počet těch klimatizovaných navyšují

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST