Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Komunální a senátní volby

Úderem dnešní 16cté hodiny skončila možnost podání kandidátek do podzimních komunálních voleb.

Poslední den pro podání kandidátek

Brněnští voliči budou mít na podzim pestrý výběr. Do podzimních komunálních voleb se totiž přihlásilo víc stran a hnutí, než před čtyřmi lety.

Komunální a senátní volby

A ve vysílání teď ještě probereme další detaily se Stanislavem Polčákem - předsedou Sdružení místních samospráv.

Nebezpečná křižovatka

Řidiči autobusů MHD nejsou spokojení s nově upravenou křižovatkou mezi ulicemi Líšeňská a Viniční v brněnském Juliánově.

Senioři a horké počasí

Tropy - dnes přesahující čtyři-a-třicet stupňů Celsia - nejvíc dopadají na malé děti, nemocné lidi a seniory. Poslední zmíněnou skupinu trápí hlavně chybějící klimatizace v domovech důchodců a nedostatečný pitný režim.

Vedro zaměstnává záchranáře

Více výjezdů kvůli kolapsům lidí z horka mají v těchto dnech jihomoravští záchranáři. Teplota se drží i dnes nad 35 stupni Celsia.

Řešení pro Topolany

V Topolanech na Vyškovsku v září otevřou společenské středisko. Budova za obecním úřadem bude mít po čtrnácti letech nové využití. Problémy s původní nájemkyní nedovolily prostor opravit dřív.

Debata o rezidentním parkování

Lidé z historického centra Brna se od včerejška můžou registrovat do systému pro rezidentní parkováni. Od září totiž do ulic v jádru města budou moct jen ti, kteří tam bydlí nebo podnikají.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST