Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

25 let Ústavního soudu

Už 25 let dohlíží Ústavní soud na dodržování základního zákona České republiky - Ústavy. Za tu dobu vyřešil už téměř 75 tisíc případů.

25 let Ústavního soudu

Ústavní soud řešil závažné kauzy, které ovlivnily politiku i společnost - zabýval se ale i tisícovkami příběhů lidí, kterým se stalo bezpráví a nižší instance jim dlouhá léta nemohly nebo nechtěly pomoct.

Hledání ideální odrudy

Nejodolnější a chuťově nejlepší meruňky se už desítky let pokoušejí vyšlechtit odborníci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Útoky agresorů v Brně

Hned k několika brutálním napadením došlo v posledních pěti týdnech v centru Brna. V noci na dnešek tři mladíci zbili tyčemi muže spícího v autě, v pondělí zase kamery zachytily napadení v Josefské ulici.

Vlaková výluka v Brně

V pondělí začne na brněnském hlavním nádraží série vlakových výluk. Železničáři naplánovali start velké rekonstrukce dvou železničních mostů za víc než 340 milionů korun.

Požáry kvůli žním

Žně, sucho a jiskry létající od kombajnu. Častý důvod, proč hasiči v těchto dnech vyrážejí k požárům polních porostů. V některých případech se jim přitom dá předejít preventivní kontrolou a údržbou zemědělské techniky.

Nehoda linkového autobusu

Jedenáct lidí se odpoledne zranilo při nehodě linkového autobusu u obce Hraničné Petrovice na Olomoucku.

Knihkupectví slaví 135 let

Před 135-ti lety poprvé otevřelo knihkupectví Barvič a Novotný - vůbec nejstarší brněnský obchod s českými knihami.

Elektronické nástroje z Brna

Vyrábějí nástroje pro elektronickou hudbu, které si koupili i slavní světoví muzikanti. Brněnská firma Bastl instruments se nedávno přesunula do nových prostor a roste - každý měsíc vyrobí stovky přístrojů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST