Debata o vlivu přístavby Dukovan, Oprava obchvatu Slavkova, Seniortaxi ve Vsetíně

Obsah dílu

Uzavírka u Slavkova u Brna

Provoz na obchvatu Slavkova u Brna dnes zkomplikovala nová uzavírka. Ředitelství silnic a dálnic začalo opravovat další úsek silnice I/50. Dopravu řídí semafory.

Odolné odrůdy vinné révy

Mezi jihomoravskými vinaři roste zájem o odrůdy odolné proti houbovým chorobám. Plocha vinic s takto vyšlechtěnou révou už přesáhla 500 hektarů, víc než polovina je osázená odrůdou Hibernal. Odborníci takové víno šlechtí i 15 let.

Senior taxi ve Vsetíně

Na mapě měst, kde jezdí radnicemi dotované senior taxi, přibyl Vsetín. Starší a hůř pohybliví obyvatelé se tak pohodlněji dostanou k lékaři, na nákup anebo třeba do kostela. Za jízdu zaplatí 25 korun bez ohledu na počet ujetých kilometrů.

ÚS o nákladech na dojíždění za dítětem

Rodiče, kteří si po rozvodu mezi sebou při péči předávají děti, by se měli dělit o náklady na dopravu. Rozhodl tak Ústavní soud na základě případu muže, který požadoval střídavou péči. Vyhlášení sledovala Dominika Řebíková.

Aplikace na poznávání květin

Zjistit název květiny během několika sekund - to umožňuje nová webová aplikace plant.id, kterou vyvinuli tři absolventi Mendelovy univerzity. Funguje na základě umělé inteligence - rostlinu pozná podle fotky.

Hudební laboratoř Erwina Stacha

Kreativita, vtip a chuť objevovat nové zvuky spojuje členy německé skupiny Atonor. Tu si včera užili diváci v Náměšti nad Oslavou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST