Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zásah v Kobylí

V Kobylí na Břeclavsku se dnes před exekutory v domě zabarikádoval ozbrojený muž se svou ženou. Kvůli nucenému vystěhování vyhrožoval namířenou zbraní jim i jihomoravským policistům. V domě dokonce pustil plyn a chtěl ho nechal vybouchnout.

Zásah v Kobylí

A teď živě s psycholožkou Zuzanou Spurnou.

Čistírny odpadních vod

Třetina obcí v Jihomoravském kraji není napojená na čistírnu odpadních vod. Vyplývá to z poslední zprávy Českého statistického úřadu za rok 2016. I tak ale nové přibývají. Jen za posledních 5 let v kraji vzniklo pět-a-třicet takových zařízení.

Renovace OP Prostějov

Na místě, kde dřív stávaly výrobní haly oděvního gigantu OP Prostějov, by měly stát tři nové továrny. Tak to plánuje společnost, která vlastní pozemky. Vyrábět by se tam mohly třeba součástky do aut. Budoucí nájemci by ale mohli mít problém s hledáním pra

Divoké koně v Podyjí

Po měsíci v aklimatizační ohradě se můžou divocí koně v Národním parku Podyjí proběhnout po pastvině. Dnes dopoledne tam ochránci přírody první stádo vypustili. Zvířata z Anglie budou spásat vzácná vřesoviště a stepi, které by jinak zarostly keři.

Zvířata v národních parcích

Exmoorští poníci nejsou jedinými divokými zvířaty, které můžou lidé v Podyjí pozorovat. Žijí tu i některé vzácné druhy – například čáp černý nebo užovka stromová. Na rakouské straně správci potvrdili i výskyt plaché kočky divoké.

Voda pro Antonínek

Svatý Antonínek na Hodonínsku, jedno z nejznámějších moravských poutních míst,ohrožuje nedostatek vody. Studánka - která vodou zásobovala poutníky - vyschla a kritický nedostatek vody mají taky dvě studny v poutním areálu. Živě s Josefem Kvasničkou.

Cvičná lodní nehoda

Pro dnešek fikce, ale důležitá zkouška pro reálný problém. Na hladině Novomlýnské nádrže u Pavlova dnes při nehodě výletní lodi cvičně zasahovalo víc než 100 záchranářů, policistů i hasičů. Taktické cvičení Katamarán 2018 mělo sladit komunikaci mezi jedno

Století sakrální architektury

Jaké v posledních desetiletích vznikají kostely a další svatostánky ukazuje nová výstava. Jmenuje se Století sakrální architektury a připravit ji pomáhali studenti. V kryptě pod katedrálou Svatého Petra a Pavla v Brně bude k vidění od 15. června.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST