Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Následky březnové vichřice

Měsíc od větrné smršti zrušila obec Suchý na Blanensku zákaz vstupu do chatové oblasti, kde vítr poničil desítky stromů. Ty nebezpečné už nechalo vedení obce s pomocí hasičů a odborné firmy vykácet. Zbytek má zmizet během příštích dní.

Následky březnové vichřice

Lesní dělníci teď pracují na odstranění popadaných stromů. Zhruba před dvěma týdny začali těžit dřevo v okolí Holštejna, kde byla v rámci jižní Moravy vichřice nejsilnější.

Další vývoj moru prasat

Dalších čtyřicet uhynulých divokých prasat našli jen za uplynulý týden myslivci na Zlínsku. Z toho sedm zvířat prokazatelně zabil africký mor. Na podrobnosti se zeptáme Luboše Dostála.

Dopravní omezení u Slavkova

S dalším dopravním omezením ode dneška bojují řidiči na jednom z hlavních tahů ze Slovenska na Brno. Ředitelství silnic a dálnic tam začalo opravovat pravý jízdní pruh silnice I/50 u Slavkova u Brna.

Prevence před mrazy

Vinaři a ovocnáři se vyzbrojují na jarní mrazíky. Loni na ochranu své úrody pálili slámu a koks. Letos rovnou testují nové technologie.

Inhalace léčebného konopí

Šest nových přístrojů pro inhalaci léčebného konopí můžou ode dneška používat pacienti a pacientky ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Takzvaná vaporizační stanice je určená všem nemocným, kteří navštěvují Centrum pro léčbu bolesti.

Spor o ceny jízdného

Po čtyřech letech začal soud opět projednávat spor o 16 milionů mezi společností Student Agency a Asiana. Právě Asiana obviňuje majitele žlutých autobusů, že před 10-ti lety nasadil na linkách mezi Brnem a Prahou tak nízké ceny, že ji vytlačil z trhu. Za

Přihlášky na základní školy

Zápisy do prvních tříd v Jihomoravském kraji vrcholí. Zejména v některých brněnských částech už volná místa ve školách nejsou.

Těžba stromů v zoo

Z olomoucké ZOO mizí další smrky. Stromy napadené kůrovcem těží zoologická zahrada už několik let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST