Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Zemřel Ivan Ruller

Zemřel významný brněnský architekt Ivan Ruller. Bylo mu 91 let. Jeho architektonický rukopis nese třeba sportovní hala Rondo nebo Janáčkovo divadlo.

Zemřel Ivan Ruller

A hostem ve vysílání je teď hlavní architekt města Brna - Michal Sedláček.

Oceněné náměstí v Bílovicích nad Svitavou

Ocenění pro Bílovice nad Svitavou. Tamní zrekonstruované náměstí je nejlepší novostavbou v historickém prostředí loňského roku. Cenu obci udělil Klub za starou Prahu.

Problémy zlínských pejskařů

Pejskaři ve Zlíně si dlouhodobě stěžují na přístup města. Vadí jim, že často nemají hromádky po svých psech kam uklidit. Kromě košů jim v krajském městě chybí taky speciální sáčky a venčící louky. Radnice to chce změnit.

Myslivci hledají uhynulé divočáky

Myslivci v rojnicích začali v zamořené oblasti na Zlínsku hledat uhynulé divočáky. Nařizují jim to nová veterinární opatření kvůli africkému moru prasat.

Letecké linky z Brna

Jednání s rumunským dopravcem BlueAir o nových leteckých linkách z Brna k dnešnímu dni končí. Oznámil to hejtman jihomoravského kraje - Bohumil Šimek. Pravidelné spoje do 5ti nových destinací přitom původně měly začít létat právě teď – koncem března.

Ochrana obyvatel

V obcích kolem jaderné elektrárny Dukovany v těchto dnech vrcholí výměna jodidových tablet, které by se užívaly v případě úniku radioaktivity. Živě s Radovanem Daňkem.

Velikonoční festival duchovní hudby

Velikonoční festival duchovní hudby včera v Brně zahájil koncert v kostele svatých Janů. Filharmonie pořádá tradiční přehlídku každoročně ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST