Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Následky počasí

Do odvolání zastavují lesy ČR úmyslnou těžbu smrků a borovic. Kvůli několika větrným smrštím za poslední rok se zaměří na následky kalamit. Jen minulý víkend silný vítr vyvrátil po celém Česku přibližně 550 tisíc stromů ve státních lesích.

Předpověď počasí

A počasí na jižní a východní Moravě teď živě s meteorologem České televize Michalem Žákem.

Rostou bledule a koniklece

A k vidění už jsou i typicky jarní podívané. V Rakoveckém údolí kvetou trsy bledulí. A do fialova se už pomalu barví koniklecová louka nad Brnem. Přesně před čtyřiceti lety se Kamenný vrch stal přírodní rezervací.

Kolektory pod Brnem

Už jen do konce června budou moct návštěvníci nahlédnout do podzemních chodeb pod Brnem ve správě technických sítí. V kolektorech jsou uložené například kabelové rozvody nebo telekomunikační sítě. Proč už chodby nebudou lidem přístupné, ví Andrea Čandová.

Neomezená dovolená

Vzít si placené volno, kdykoliv zaměstnanec potřebuje - takovou možnost mají už rok vývojáři v brněnské firmě Artin, kde zavedli neomezenou dovolenou. Stačí se domluvit s kolegy a nadřízeným.

Epidemie chřipky

Chřipková epidemie na jižní Moravě končí. Podle hygieniků už nárůst počtu pacientů s respiračními onemocněními nehrozí. Počet nemocných v kraji klesl oproti minulému týdnu o 17 procent, ve Zlínském kraji dokonce o polovinu. Nemocnice budou proto rušit zák

Zpoždění tratě do Líšně

S obnovou tramvajové tratě do Líšně dělníci na jaře nezačnou. Plánovaná stavba za 360 milionů korun má přerušené územní rozhodnutí a město tak přišlo o možnost požádat o potřebnou dotaci. Peníze se znovu pokusí získat v dubnu.

Data z Brna

Brno spustilo nový webový portál s názvem Databrno.cz. Lidé na něm najdou interaktivně zpracované údaje týkající se města. Autoři čerpali ze zdrojů, jako jsou například statistiky policie, mobilních operátorů nebo městských institucí.

Noc s Andersenem

ačala osmnáctá Noc s Andersenem. Akce, která každoročně láká děti ke společnému čtení, se už rozšířila do celého světa. Tradici přitom založily knihovnice v Uherském Hradišti. A tam se taky podíváme živě za Lubošem Dostálem.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST