Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Ochrana vody v Moravském Písku

Prameniště pitné vody nebo těžba štěrkopísku – horké téma pro obyvatele Jižní Moravy. Soukromá firma by u Moravského Písku ráda těžila 350 tisíc tun štěrku za rok, proti jsou vodohospodáři a desítky měst a obcí z regionu.

Zadržování vody

Nedostatek zimních srážek se už teď na jaře začíná projevovat na některých tocích a nádržích v regionu. Třeba správa Chráněné krajinné oblasti Pálava na podzim vybudovala několik tůní, které měly přes zimu vodu zadržet.

Opatření kvůli moru prasat

Nové opatření kvůli africkému moru prasat vyhlásila Státní veterinární správa. Myslivcům na Zlínsku nařídila důkladně prohlédnout zamořenou oblast a dohledat uhynulá divoká prasata. Lhůta pro splnění úkolu je 30 dnů. Podrobnosti teď doplní Luboš Dostál.

Priory se změní v Alzheimercentra

Z kdysi velmi populárních obchodních domů Prior v Otrokovicích a v Kroměříži se jejich majitelé rozhodli udělat soukromá zdravotnická zařízení pro nemocné seniory. Na trhu je nedostatek míst zejména pro lidi trpící Alzheimerem.

Vyšetřování vraždy ve Vyškově

Policisté ve Vyškově vyšetřují možnou vraždu. Přivolaní záchranáři dnes ráno vyjížděli k nehybnému muži v Dědické ulici - pomoct mu už ale nemohli. Kriminalisté na místě stále zajišťují stopy.

Vyšetřování vraždy ve Vyškově

Do Vyškova se teď podíváme živě za kolegou Jakubem Váchou.

Znojmo zavádí turistické poplatky

Znojmo se od dubna připojí k městům a obcím, kde turisté platí takzvaný poplatek za lázeňský a rekreační pobyt. Provozovatelé hotelů, penzionů i ubytování v soukromí budou do městské kasy odvádět deset korun za jednoho dospělého ubytovaného na den.

Svět kostiček

Jeden a půl milionu kostiček Lega zaplnilo šest místností slavkovského zámku. Turistickou sezonu tam zahajuje výstava téměř osmi set exponátů vytvořených z této populární stavebnice - autoři se inspirovali filmem i městským životem.

Opera Kocour v botách

Prostřednictvím známé pohádky o kocourovi v botách můžou děti poprvé nahlédnout do operního světa. Inscenaci určenou divákům od čtyř let nastudoval soubor Janáčkovy opery v Brně - uvádí ho v komorním prostředí divadla Reduta.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST