Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Dopravní komplikace

Už od začátku příštího týdne se částečně uzavře ulice Dornych v Brně - a očekávají se velké dopravní komplikace v okolí autobusového nádraží Zvonařka.

Dopravní komplikace

Uzavírky výrazně ovlivní taky cestující hromadnou dopravou - naším hostem je proto ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek.

Demonstrace kvůli situaci na Slovensku

Proti slovenské vládě demonstrují lidé v ulicích - sešli se v slovenské i české metropoli. Lidé se sešli taky v Brně na Komenského náměstí - tam je i redaktor Ondřej Puczok.

Hrdinský čin hasiče

Hasič v civilu zachránil včera odpoledne život muži, kterého vytáhl z hořícího auta. To vzplálo po nehodě na hlavním tahu z Brna na Vídeň - nedaleko Mikulova. Náhodou jel kolem velitel hasičské stanice v Pohořelicích Zdeněk Selner.

Přípravy památek

Na začátek sezony se připravují jihomoravské hrady a zámky. Ta v naprosté většině případů odstartuje na Velký pátek, někde ale už s předstihem. Kasteláni a kastelánky proto dokončují poslední úpravy a chystají nové expozice.

Lyžování ve Zlínském kraji

Jarní počasí pomalu zavírá sjezdovky v nižších polohách. Na lyže se přesto ještě o víkendu vyrazit dá - kam můžou zájemci zamířit ve Zlínském kraji, zjišťovala Marcela Kaniová.

Změna počasí

A k víkendovému počasí teď s meteoroložkou České televize Alenou Zárybnickou.

Chřipková epidemie nekončí

Nemocných respiračními chorobami v Jihomoravském kraji opět přibylo - na Blanensku dokonce o sedm-a-padesát procent. Hygienici zaznamenali taky nárůst onemocnění pravou chřipkou.

Trójanky ve zlínském divadle

Režisér Jan Antonín Pitínský spojil tři hry řeckého dramatika Euripída do jediné inscenace. Už zítra bude mít premiéru pod názvem Trójanky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST