Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Odpad z oprav dálnic

Nelegální skládka suti zbylé z přestavby dálnice D1 u obce Čikov na Třebíčsku podle ochránců přírody zničila vzácné rostliny i živočichy. Obecní úřad s navážkou souhlasí, v plánu má její rekultivaci. Nepovolil ji ale krajský úřad.

Odpad z oprav dálnic

Živě s Janem Rýdlem, mluvčím Ředitelství silnic a dálnic.

Jarní prázdniny

Lyžování nebo krmení zvířat v zoologické zahradě - nejen to může být náplň jarních prázdnin. Každoročně přibývá třeba nabídek příměstských táborů, a to nejenom přes léto, ale i teď v zimě.

Tugendhat ve filmu

V brněnské vile Tugendhat se v následujících měsících bude s návštěvníky střídat filmový štáb. V březnu tam začne natáčet snímek Skleněný pokoj, inspirovaný stejnojmenným románem. Proti tomu se ale ohrazuje část rodiny Tugendhatů.

Tři mrtví ve Zlíně

Smrt dvou žen a jednoho muže ve Zlíně vyšetřuje policie jako vraždu. Těla našla včera v rodinném domě ve čtvrti Podhoří.

Stížnosti na volby

61 stížností na prezidentské volby dorazilo k dnešní 16. hodině Nejvyššímu správnímu soudu v Brně. Tehdy vypršela lhůta pro jejich podání. Živě s Michalem Cagalou.

Budoucnost brněnské LDN

Areál na Červeném kopci v Brně, který před měsícem opustili pacienti léčebny dlouhodobě nemocných, najde další využití. Město tam ve spolupráci s Nemocnicí Milosrdných bratří zřídí útočiště pro lidi bez domova. První klienti se nastěhují zřejmě už v únoru

Kombinézy na olympiádu

Ze Zlína přes Jamajku až na zimní olympiádu do korejského Pchjong-čchangu. Přesně takovou trasu urazí nápad zlínské designérky Zuzany Bahulové, která stojí za návrhem kombinézy pro ženskou posádku bobu z Jamajky.

Odkaz Dalibora Chatrného

Jak ovlivnil jiné umělce i jak tvořil sám - výstava věnovaná brněnskému výtvarníkovi a držiteli Ceny ministra kultury - Daliboru Chatrnému bude od zítřka k vidění v Domě Pánů z Kunštátu v Brně. Spolupracovala na ní i jeho dcera, Dana Chatrná.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST