Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Epidemie chřipky

Chřipková epidemie naplno propukla v Jihomoravském a Zlínském kraji. Počet nemocných stoupal několik posledních dní, i proto například kyjovská nemocnice zakázala ode dneška na všech lůžkových odděleních návštěvy.

Epidemie ve Zlínském kraji

Chřipka ovlivňuje firmy, divadlo i nemocnice.

Peníze na silnice

Desítky silničních úseků v havarijním stavu čekají v Jihomoravském kraji na letošní termíny oprav. Silničáři stále nevědí, jestli na ně stát stejně jako v předchozích třech letech uvolní prostředky.

Češi pomáhají v Himálajích

Jak už jsme vás v minulosti několikrát informovali, náš štáb natáčel ve vesnici Mulbekh v severní Indii. Tamní školu už skoro 10 let podporuje brněnské hnutí Brontosauři v Himálajích.

Parkování v Brně

Už měsíc je v centru Brna zpoplatněné noční parkování. Sazba je třicet korun za hodinu, o polovinu míň, než ve dne. Kontroly strážníků i magistrátu ale ukázaly, že řada řidičů za parkování neplatí.

Krádeže v nemocnicích

Nemocnice na Vysočině čím dál častěji řeší krádeže vybavení a taky vandalské útoky návštěvníků i pacientů za desítky tisíc korun. Proti zlodějům bojují za pomoci kamerového systému nebo GPS lokátorů v jednotlivých přístrojích.

Začaly prázdniny

Jak už jsme říkali, školákům začaly prázdniny - na dnešek připadly ty pololetní, dětem z jižní Moravy na ně od pondělka navážou rovnou i jarní. V tomto období jich každoročně stovky míří do hor. Živě s Vendulo Březinovou.

Víkendová předpověď

Jaké počasí nás o víkendu a příští týden čeká, to zajímá nejen milovníky zimních sportů. Prozradí nám to meteorolog České televize Michal Žák.

Divadlo v Lužánkách

Rozmarné léto v zimě a přímo v cirkusovém stanu. Uprostřed brněnského parku Lužánky dnes vyrostlo šapitó, ve kterém Vančurovo slavné dílo odehraje soubor Mahenovy činohry.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST