Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Rezidentní parkování

Brněnští radní dnes představili detaily rezidentního parkování v Brně. To má začít platit ještě letos v létě. Nejdřív ho zavedou jen na místech, kde je parkování problematické.

Rezidentní parkování v Hodoníně

Teď ještě zamíříme za hranice Brna - už půl roku funguje rezidentní systém parkování v Hodoníně. Nejdřív ho zkoušeli, od Nového roku systém spustili v ostrém režimu. Pro letošní rok radnice vydala přes 300 rezidentních karet.

Nehoda na D1

Hromadná nehoda 6ti aut dnes před osmou hodinou ráno uzavřela dálnici D1 na dvoustém kilometru směrem na Ostravu. Zranili se při ní tři lidé. Obnovit provoz se podařilo až krátce před polednem.

Odsun brněnského nádraží

Jihomoravští radní upřednostňují variantu umístění brněnského hlavní nádraží u řeky, tedy v odsunuté poloze. Shodli se na tom na dnešní schůzce. Jejich volbu musí ještě příští pondělí potvrdit zastupitelstvo. Živě s Ondřejem Puczokem.

Jihlavsko trápí příušnice

Na Jihlavsku se šíří příušnice. Nemoc se objevila na základních školách, postihla ale i mladé sportovce. Hokejová Dukla Jihlava kvůli chorobě poslala do karantény tři mládežnické týmy včetně extraligových juniorů.

Pneumatiky v přehradě

Zhruba dvě stě padesát pneumatik už vytahali z brněnské přehrady pracovníci Povodí Moravy. Někdo je tam vloni nejspíš naházel úmyslně. Informovala o tom jako první Česká televize. Dnes vodohospodářům pomáhali i policejní potápěči.

Výměna náměstka kvůli milicím

Náměstek hejtmana Vysočiny Josef Pavlík v únoru ve funkci skončí. Takový je výsledek kauzy jeho členství v Lidových milicích komunistického režimu. Jeho nahrazení na postu odsouhlasil zastupitelský klub hnutí ANO na Vysočině. Živě s Radovanem Daňkem.

Zaměstnanecký autobus

Nemocnice dál čelí nedostatku zdravotních sester, a to i přes další navýšení platů o dva tisíce korun. Některé zkoušejí personál nalákat různými výhodami. Fakultní nemocnice Brno dnes poprvé vyzkoušela zaměstnanecký autobus pro zdravotní sestry.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST