Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Úspěchy firem - vyhledávač letenek Kiwi.com

Brněnský vyhledávač letenek Kiwi.com se dostal do první desítky žebříčku nejrychleji rostoucích firem v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Společnost, která má dnes 1400 zaměstnanců, přitom začínala před šesti lety jen ve dvou lidech.

Úspěchy firem - firma roku sídli v Brně

Z Brna je i včera vyhlášená Firma roku - Frentech Aerospace. Za víc než dvacet let ušla z brněnských Maloměřic cestu až do dalekého vesmíru - vyrábí totiž součástky do letadel, raketoplánů a satelitů.

Reklama na kluzišti pod Joštem

Někteří radní městské části Brno-střed nesouhlasí s formou reklamy na kluzišti na Moravském náměstí, o které jsme informovali ve včerejších Událostech v regionech. Nelíbí se ani tvůrci kašny, která má být alegorií Umírněnosti - právě na ní stojí zaparkova

Lyžování ve Zlínském kraji

Ve Zlínském kraji už se lyžuje. První vlek se rozjel na Stupavě – o dva dny dřív než loni.

Havárie lehkého vrtulníku

Lehký vrtulník dnes krátce po půl jedenácté havaroval na poli u letiště v Brně – Tuřanech. Dva muži – jeden mladší a druhý ve středním věku – utrpěli středně těžká zranění.

Luhačovický spor radnice a lázní

Kdo a kolik má platit za užívání veřejného prostranství, má rozhodnout Okresní soud ve Zlíně. Aktéry sporu, který dnes začal rozplétat, jsou luhačovická radnice a provozovatel nejznámějších moravských lázní.

Oprava operačních sálů

Rozsáhlá technologická obnova operačních sálů začala v brněnské fakultní nemocnici. Rekonstrukce téměř za 400 milionů korun se postupně dotkne celkem čtyř oddělení.

Rizikový fotbalový zápas

Desítky policistů v ulicích a před Androvým stadionem v Olomouci - v pohotovosti jsou kvůli zápasu Evropské ligy mezi fotbalisty Zlína a Lokomotivu Moskva. V Olomouci je teď Martin Laštůvka.

Koncert filharmonie s Igorem Ardaševem

S novým sólistou sezony Igorem Ardaševem, vystoupila poprvé Filharmonie Brno. Vstupenky na dva prosincové koncerty s tímto brněnským pianistou byly vyprodané už v létě.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST