Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nové objevy v Moravském krasu

Nové podzemní prostory objevili speleologové v Moravském krasu. Jeskyně nazvaná Brumbálův dóm má být prvním krokem k propojení se známější Kateřinskou jeskyní.

Rozšíření Moravského krasu

Jak roste počet objevených jeskyní, je třeba rozšířit i území chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Některé objevy se už nacházejí mimo ni. V současnosti má 92 kilometrů čtverečních, měla by se ale rozrůst o dalších pět.

Výměna nemovitostí

Po kritice brněnští radní couvají - dnes doporučili neprodávat ani nevyměňovat 7 z devíti lukrativních domů v centru, které požadoval podnikatel Libor Procházka výměnou za nemovitosti v lokalitě za Lužánkami.

Lesníci bojují proti krádežím

Stříhání větví a stříkání zapáchajícím postřikem. Lesníci z Bílovic nad Svitavou vyrazili do lesa, aby uchránili jehličnaté stromky před krádežemi. Tradičně se jich totiž z lesů v okolí Brna ztratí před Vánocemi desítky.

Bruslení pod Joštem

Ode dneška můžou lidé v Brně bruslit na kluzišti pod sochou Jošta na Moravském náměstí. Kromě jezdecké sochy stojí přímo uprostřed plochy taky auto.

Zaostřování dokumentů

Program, který v mžiku doostří rozmazaný text nebo třeba poznávací značky aut z webkamer, vyvíjejí vědci z Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického v Brně.

Poplatky za psy v Jihlavě

Novou vyhlášku o poplatcích za psy potřebuje do konce roku schválit Jihlava. Politici se ale zatím nemůžou shodnout na tom, jak vysoké by měly být.

Lidé přikrmují ptactvo

S klesajícími teplotami v přírodě ubývá míst, kde můžou ptáci sehnat potravu. Lidé proto začínají převážně zpěvné ptactvo přikrmovat. I takový koníček má ale svá pravidla.

Výstava fotografa Hrubého

Sto let od narození fotografa Karla Otty Hrubého připomíná výstava v brněnském Domě umění. Jeho tvorba, úzce spjatá s brněnským prostředím, ovlivňovala profesionální i amatérskou fotografickou scénu od konce 50. let.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST